Zajęcia warsztatowe z zakresu doradztwa zawodowego

Opublikowano: 12 listopada 2020

Współczesny rynek pracy jest niezwykle wymagający. W zależności od zawodu, w których chcemy się realizować, konieczne jest posiadanie odpowiednich predyspozycji oraz wykształcenia.

Czasem trudno jest samemu odkryć tkwiący w nas potencjał zawodowy, dlatego warto skorzystać z pomocy doradcy zawodowego, który nam w tym pomoże.

W dniu 10.11.2020 r. Centrum Inicjatyw Lokalnych realizując zadanie pn. „Aktywniejsi z każdym dniem – działania na rzecz osób niepełnosprawnych”, przygotowało zajęcia warsztatowe dla uczestników zadania z doradcą zawodowym.

Warsztaty z doradcą zawodowym stwarzają przestrzeń do lepszego poznania siebie pod kątem zawodowym, są pomocne w znalezieniu pracy lub przebranżowieniu się. Spotkania grupowe są natomiast okazją do tego, aby ćwiczyć swoje umiejętności interpersonalne, tak bardzo pożądane przez wielu pracodawców.

Poprzez wykonywanie różnego rodzaju testów osobowości oraz preferencji zawodowych, uczestnicy dowiedzieli się więcej o swoich mocnych stronach, które mogą wykorzystać w obecnej lub przyszłej pracy zawodowej. Dzięki grupowemu charakterowi spotkania, możliwe było wzmocnienie umiejętności pracy w grupie, kompetencji społecznych oraz interpersonalnych.

Zadanie jest dofinansowane ze środków budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

Przeczytaj poprzednie artykuły na stronie