Youthpass – przepustka do edukacji, pracy i większych możliwości

Opublikowano: 21 czerwca 2023

Zdobywanie wiedzy w ramach pozaszkolnych form edukacji to bezcenne doświadczenie, ponieważ pozwala na poruszanie istotnych tematów, kwestii, które nie zawsze są przedmiotem rozwagi w placówkach formalnych lub stanowią niewielki element programu nauczania. Uczestnicy projektu „Komentuję, nie hejtuję!” realizowanego przez Fundację Centrum Inicjatyw Lokalnych otrzymali dziś Youthpassy, czyli certyfikaty potwierdzające zdobytą przez nich wiedzę z zakresu cyberbullyingu, przemocy i hejtu w Internecie, sposobów ich przeciwdziałania oraz umiejętności językowe, międzykulturowe, społeczne, cyfrowe. Młodzież każdego dnia realizowała aktywności związane z tematem przewodnim mobilności i wzmacniała wspomniane powyżej kompetencje.

Uroczystego wręczenia certyfikatów dokonał Paweł Abucki, prezes FCIL, który zaznaczył, że międzynarodowe wymiany młodzieżowe są jednym z nielicznych sposobów dających szansę na zdobywanie wiedzy i skupianiu się na wybranych przez młodych ludzi tematach w takim zakresie. Pogratulował młodzieży odwagi i chęci zmieniania świata na lepsze.

Dokumenty Youthpass mogą być wykorzystywane przez uczestników mobilności w różnych aspektach ich życia: społecznym, edukacyjnym, zawodowym, prywatnym. Gratulujemy!

Przeczytaj poprzednie artykuły na stronie