Warsztaty pn. „Kontakt z mediami” – uczniowie szkół średnich oko w oko z kamerą

Opublikowano: 14 czerwca 2018

Współczesny człowiek bez względu na to, czy jest osobą prywatną, czy  publiczną, funkcjonuje w świecie mediów i czerpie z niego informacje. W największym stopniu dotyczy to młodych ludzi, dla których cyberprzestrzeń jest ich przestrzenią.

W dniach 28.05 – 29.05.2018 r. Centrum Inicjatyw Lokalnych oraz Kuźnia Młodych Talentów we współpracy z Fundacją Regionalnej Agencji Promocji Zatrudnienia zorganizowali dla uczniów powiatu zawierciańskiego warsztaty pn. „Kontakt z mediami” – traktujące o dziennikarstwie, sposobie udzielania mediom wywiadów oraz szeroko pojętych public relations.

Zajęcia odbyły się w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Zawierciu oraz w Zespole Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach. Teoretyczno-praktyczne zajęcia poprowadził Rafał Kędziora – uznany i doświadczony dziennikarz sportowy, współpracownik oficjalnego kanału PZPN „Łączy nas piłka”. Pracował, jako dziennikarz Orange Sport i rzecznik klubu Górnik Zabrze. Kontakt z kamerą i świat mediów nie stanowią dla niego tajemnic. Z uczniami podzielił się swoją wiedzą i udzielił im wielu cennych wskazówek.

Kontakt z mediami to nie tylko możliwość obcowania z kamerą, ale szansa, aby poznać reakcje własnego organizmu w sytuacji, kiedy wystawieni jesteśmy na widok publiczny i poddani ocenie innych osób. Aby wyeliminować niepożądane reakcje konieczna jest praca przed kamerą, którą mieli okazję wykonać już uczniowie biorący udział w warsztatach „Kontakt z mediami”.

Przeczytaj poprzednie artykuły na stronie