Spotkajmy się na festynie na Jurze!

Opublikowano: 23 września 2020

Centrum Inicjatyw Lokalnych zaprasza mieszkańców powiatu i pasjonatów regionu na kolejną edycję Festynu Jurajskiego, która odbędzie się już w najbliższą niedzielę 27 września! Zaczynamu już o godzinie 13:00!

Tym razem zobaczymy się na parkingu przy Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury w Podlesicach 83.

Czeka tam na Was moc atrakcji, w tym konkursy z nagrodami, warsztaty rękodzielnicze i jurajskie przysmaki, a dla najmłodszych zaplanowano malowanie twarzy i dmuchane zamki. Imprezę poprowadzi DJ Domson, a w dobry nastrój wprawi Was występ Kapeli Jurajskiej.

Czas, który spędzimy wspólnie będzie bezcenny!

Podczas Festynu przeprowadzona zostanie akcja charytatywna na rzecz Oliwii Hyli z Boguchwałowic.

Festyn jurajski jest dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego w ramach Wojewódzkiego Programu Aktywizacji Gospodarczej oraz Zachowania Dziedzictwa Kulturowego Beskidów i Jury Krakowsko – Częstochowskiej – Owca Plus do roku 2020.

Głównym celem zadania jest zwiększenie działań promujących tradycję i dziedzictwo kulturowe charakterystyczne dla części Jury Krakowsko-Częstochowskiej przynależnej do powiatu zawierciańskiego. Realizacja projektu przyczyni się do pielęgnowania i rozwijania tożsamości lokalnej, kultury, ochrony dziedzictwa przyrodniczego, turystyki i krajoznawstwa.

Przeczytaj poprzednie artykuły na stronie