Rusza kolejny projekt akredytowany

Opublikowano: 1 września 2023

Fundacja Centrum Inicjatyw Lokalnych rozpoczyna realizację kolejnego projektu mobilnościowego o nr 2023-1-PL01-KA121-ADU-000116435 w ramach przyznanej Akredytacji Erasmus w sektorze Edukacja Dorosłych.

Projekt kierowany jest do kadry zarządzającej, edukacyjnej/szkoleniowej członków konsorcjum, tj. Fundacji Centrum Inicjatyw Lokalnych oraz czterech Uniwersytetów Trzeciego Wieku: w Zawierciu, Łazach, Siewierzu i Koziegłowach. W ramach projektu 62 przedstawicieli konsorcjum weźmie udział w międzynarodowych kursach w Turcji. Partnerem projektu jest organizacja Go Up Academy z siedzibą w Stambule.

Głównym celem projektu jest zwiększenie kompetencji i umiejętności przedstawicieli konsorcjum w zakresie prowadzonych przez siebie organizacji, sekcji oraz zajęć dla osób dorosłych w celu podniesienia ich jakości oraz dostosowania do potrzeb i oczekiwań członków organizacji.

Uczestnicy projektu wezmą udział w dwóch kursach o tematyce:

  • „Walka z uprzedzeniami i ich wpływ na dobrostan psychiczny osób dorosłych w kontekście edukacyjnym”,
  • „Rozwój społeczny i inteligencja emocjonalna i ich wpływ na efektywną komunikację osób dorosłych w kontekście edukacyjnym”.

Uczestnicy projektu przed wyjazdem do Turcji skorzystają z zajęć przygotowujących do udziału w zagranicznej mobilności, tj. zajęć językowych, kulturowych i pedagogicznych. Po zakończonym kursie każdy z nich otrzyma certyfikat Europass Mobilność potwierdzający wiedzę, umiejętności i kompetencje nabyte podczas kursu.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Projekt nr 2023-1-PL01-KA121-ADU-000116435 jest współfinansowany przez Unię Europejską i realizowany w okresie 01.06.2023 – 31.08.2024.

Przeczytaj poprzednie artykuły na stronie