Rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO)

Opublikowano: 30 maja 2018

W związku z rozpoczęciem obowiązywania od dnia 25 maja 2018 r. nowych przepisów dotyczących ochrony danych osobowych, czyli tzw. RODO, Centrum Inicjatyw Lokalnych informuje, iż dane osobowe powierzone w związku z uczestnictwem w przedsięwzięciach realizowanych przez Centrum Inicjatyw Lokalnych oraz w związku ze współpracą z Centrum Inicjatyw Lokalnych w okresie od 01.01.2007 roku znajdują się w bazie danych Centrum Inicjatyw Lokalnych.

Powierzone dane wykorzystywane są wyłącznie dla dokumentacji i ewaluacji projektu, w ramach którego zostały powierzone lub dla celów dokumentacji stosunku zatrudnienia.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Centrum Inicjatyw Lokalnych, ul Senatorska 14, 42-400 Zawiercie z siedzibą przy ul Polskiej 14 b, 42-400 Zawiercie.

Ponadto informujemy iż:

1. Podstawę prawną przetwarzania danych osobowych stanowi art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016;

2. Dane przetwarzane są na zasadzie dobrowolności i będą przechowywane tylko do momentu rezygnacji z otrzymywania wymienionych informacji lub złożenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych.

3. Przysługuje Państwu prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych w każdej chwili poprzez złożenie oświadczenia o wycofaniu zgody w formie mailowej: cil@cil.org.pl

4. Przysługuje Państwu prawo żądania od CIL: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych – zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie ochrony danych osobowych;

5. Przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. instytucji publicznej odpowiedzialnej za ochronę praw i wolności osób, których dane są przetwarzane.

Przeczytaj poprzednie artykuły na stronie