Projekt pn. „Europejska mobilność seniorów drogą do rozwoju UTW”

Opublikowano: 29 lipca 2021

W życiu można wybierać wiele różnych dróg. Największy sukces zawodowy, społeczny i osobisty można jednak osiągnąć wybierając te, które zapewniają człowiekowi rozwój i poszerzają jego perspektywy poznawcze.

Fundacja Centrum Inicjatyw Lokalnych wraz z Zawierciańskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku oraz Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Łazach realizuje projekt pn. „Europejska mobilność seniorów do rozwoju UTW” w ramach Programu Erasmus+ Mobilność kadry edukacji dorosłych.

Projekt zakłada dwie mobilność przedstawicieli kadry zarządzającej, edukacyjnej i szkoleniowej wchodzącej w skład konsorcjum na Kretę. Uczestnicy projektu wezmą udział w 10-dniowym kursie w Grecji z zakresu nauczania i włączania do programów kształcenia osób dorosłych przedmiotów związanych z kulturą, sztuką, teatrem, zdrowiem, tańcem, muzyką, sportem oraz językiem obcym. Dzięki temu będą oni mogli lepiej odpowiadać na potrzeby i oczekiwania osób korzystających z działań ich organizacji.

Już rozpoczęły się działania przygotowawcze do mobilności. To niezwykle ważne, aby udział w zagranicznym szkoleniu przyniósł optymalne korzyści uczestnikom, które będą mogły być przez nich wykorzystywane po powrocie do kraju. Dlatego też osoby zakwalifikowane do projektu z UTW Łazy, UTW Zawiercie oraz przedstawiciele FCIL wzięli udział w zajęciach z języka angielskiego, zajęciach pedagogicznych oraz kulturowych.

Znajomość języka angielskiego jest niezwykle ważną kompetencją we współczesnym świecie. Dzięki niemu możliwe jest porozumiewanie się z osobami z różnych krajów, nawiązywanie nowych znajomości oraz relacji biznesowych. Udając się do obcego kraju konieczne jest również poznanie panujących w nim obyczajów oraz jego kultury. Poza tym istotne jest przygotowanie psychologiczno-pedagogiczne, umożliwiające lepsze poradzenie sobie w innym kulturowo miejscu.

Uczestnicy „Europejskiej mobilności seniorów drogą do rozwoju UTW” są już gotowi na podbój kreteńskiego świata!

Partnerem projektu jest European Center in Training for Employment (ECTE) z siedzibą w Rethymno.

Przeczytaj poprzednie artykuły na stronie