Kongres Zdrowia Seniorów za nami!

Opublikowano: 15 lipca 2022


Żyjąc w społeczeństwie starzejącym się ważne jest, aby szczególną uwagę zwrócić na jakość życia oraz zdrowie seniorów. Ich aktywność społeczna na przestrzeni ostatnich lat znacznie się zwiększyła, stali się również bardziej świadomi tego, jakie działania należy podejmować, aby na długo zachować zdrowie i siły witalne.

14 lipca 2022 w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu odbył się Kongres Zdrowia Seniorów dla zdrowia fizycznego i psychicznego zrealizowany przez Centrum Inicjatyw Lokalnych i współfinansowany ze środków Gminy Zawiercie. Gospodarz wydarzenia – Paweł Abucki przywitał zgromadzonych gości i podkreślił jak ważne jest wspieranie społecznej aktywności seniorów z naszego powiatu, dostarczanie im informacji na temat zdrowego, higienicznego trybu życia. Wydarzeniu przewodniczyła Krystyna Męcik – prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łazach.

Wśród prelegentów Kongresu znaleźli się m.in.: Renata Dusza – Dyrektor Medycznej Szkoły Policealnej w Sosnowcu i Zawierciu, Barbara Wnuk – kierownik szkoleń praktycznych w Medycznej Policealnej Szkole w Zawierciu, Ilona Janus – masażystka, Dorota Zieleniec – dietetyk. Podczas wydarzenia seniorzy mieli możliwość wykonania podstawowych badań lekarskich oraz poszerzenia swojej wiedzy na temat zagadnień związanych ze zdrowym stylem życia w wieku starszym. Uczestnicy Kongresu otrzymali bezpłatne materiały promocyjne oraz poczęstunek.

Do zobaczenia na kolejnym Kongresie Zdrowia Seniorów!

Przeczytaj poprzednie artykuły na stronie