Kolorowanka „Misja – czyste powietrze” już dostępna!

Opublikowano: 25 listopada 2020

Jedną z najważniejszych rzeczy podczas kształtowania właściwych postaw wśród najmłodszych, jest umiejętność połączenia zabawy z edukacją. Te dwa elementy zawiera kolorowanka „Misja czyste powietrze”, wydana przez Centrum Inicjatyw Lokalnych, która właśnie ukazała się na rynku.

Od dziś najmłodsi mieszkańcy Zawiercia i okolic będą mieli okazję do tego, aby wziąć udział w niesamowitej misji – ratowania naszej planety. Dzięki kolorowance, dzieci dowiedzą się, jakie działania należy podejmować, aby zadbać o środowisko naturalne.

Kolorowanka została wydana w limitowanym nakładzie 2500 egzemplarzy. Kolportowana jest na terenie powiatu zawierciańskiego i myszkowskiego, można ją także nabyć nieodpłatnie w siedzibie Centrum Inicjatyw Lokalnych, ul. Polska 14 B w Zawierciu (tel. 32 67 020 14), w dni robocze w godzinach od 7:00 do 15:00.

Kolorowanka przyczyni się do kształtowania właściwych postaw proekologicznych wśród dzieci oraz wyrażenia ich ekspresji artystycznej. Kolorowanki pozwolą rodzicom i nauczycielom w ciekawy i interesujący sposób przedstawić kwestie związane z ekologią, przyrodą, działaniami na rzecz środowiska.

Kolorowanka „Misja – czyste powietrze” została dofinansowana z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

Celem zadania było podniesienie świadomości proekologicznej społeczeństwa, szczególnie wśród dzieci, w zakresie zagrożeń, jakie niesie dla zdrowia zanieczyszczone powietrze. Wydanie kolorowanki pozwoliło na wzrost wiedzy odbiorców w zakresie profilaktyki antynikotynowej, oddziaływania zanieczyszczeń powietrza na zdrowie, działań proekologicznych oraz zależności stanu środowiska od działalności człowieka.

Przeczytaj poprzednie artykuły na stronie