Festyn Jurajski – wspomnień czar!

Opublikowano: 17 września 2018

Najbardziej rodzinne i obfitujące w atrakcje święto już za nami! 16 września bieżącego roku na placu przed sklepem Społem przy ulicy Wierzbowej w Zawierciu odbył się Festyn Jurajski, zorganizowany przez Fundację Centrum Inicjatyw Lokalnych.

W wydarzeniu wzięło udział wielu mieszkańców Zawiercia i okolic. Wspaniali ludzie, słoneczna pogoda oraz bogata oferta programu – to wszystko stworzyło wyjątkowy klimat i dostarczyło wielu wrażeń, które wciąż w nas żyją.

Podczas festynu można było skorzystać z bezpłatnych atrakcji: dmuchanych zamków, warsztatów rękodzielniczych, warsztatów pszczelarskich, malowania twarzy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy dla dzieci: florystyczny, plastyczny oraz wiedzy o Jurze Krakowska-Częstochowskiej. Laureaci otrzymali ciekawe nagrody rzeczowe.

Nie zapomniano również o strawie dla ciała. Uczestnicy festynu mogli skosztować swojskiego jadła, w tym rozgrzewającej zalewajki oraz osłodzić sobie chwile puszystą cukrową watą.

Festyn uświetnił występ kapeli Jurajskiej oraz parada motocykli, a kropką nad „i” były przepyszne i zdrowe słoiczki z miodem, które otrzymał każdy uczestnik wydarzenia.

W trakcie festynu prowadzona była również zbiórka środków finansowych na leczenie mieszkańca Zawiercia – Jacka Swaryczewskiego chorującego na jaskrę.

Rodzinna, pełna pozytywnej energii i wielu atrakcji niedziela, to kolejna karta w kalendarzu wspomnień, na którą warto spojrzeć jeszcze raz. Zapraszamy do fotorelacji z wydarzenia!

Festyn organizowany jest przez Fundację Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Festyn jurajski”, dofinansowanego z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego w ramach Wojewódzkiego Programu Aktywizacji Gospodarczej oraz Zachowania Dziedzictwa Kulturowego Beskidów i Jury Krakowsko – Częstochowskiej – Owca Plus do roku 2020. Celem projektu jest promowanie tradycji i dziedzictwa kulturowego Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Przeczytaj poprzednie artykuły na stronie