Festyn Jurajski 2019 za nami!

Opublikowano: 10 września 2019

Dnia 8 września bieżącego roku odbył się Festyn Jurajski, zorganizowany przez Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu. Parking przy sklepie PSS Społem „Nasz Dom” zmienił na ten czas swoje oblicze i mimo deszczowej aury stał się najbardziej pogodnym miejscem w naszym mieście!

Każdy z uczestników festynu mógł wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych, skorzystać z darmowych atrakcji oraz skosztować jurajskich miodów. Sporym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych cieszyły się wata cukrowa, popcorn oraz kiełbaski z grilla.

Na najmłodszych czekały ponadto: dmuchańce, gry i zabawy z udziałem animatorów: dekorowanie pierników oraz malowanie twarzy. Odbyły się również konkursy rysunkowy i wiedzy o Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Festyn poprowadził Dj Domson, a na zakończenie zagrała Kapela Jurajska.

Festyn został zorganizowany przez Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Festyn jurajski”, dofinansowanego z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego w ramach Wojewódzkiego Programu Aktywizacji Gospodarczej oraz Zachowania Dziedzictwa Kulturowego Beskidów i Jury Krakowsko – Częstochowskiej – Owca Plus do roku 2020. Celem projektu było promowanie tradycji i dziedzictwa kulturowego Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Przeczytaj poprzednie artykuły na stronie