Efekty kształcenia uzyskane przez uczestników kursu na Teneryfie

Opublikowano: 30 listopada 2021

Uczestnicy projektu pn. „Senior na europejskiej ścieżce edukacji” ukończyli 5-dniowy kurs na Teneryfie z zakresu: „Wykorzystanie nowych technologii, aplikacji i mediów społecznościowych” (Making the most of new technologies, apps and social media). Kurs odbywał się w terminie 13-17.09.2021 r. Udział w kursie spowodował wzrost kompetencji cyfrowych u przedstawicieli UTW w Koziegłowach i Siewierzu oraz FCIL.

Uczestnik kursu posiada:

  • znajomość najistotniejszych portali społecznościowych (m.in. Facebook, Twitter, LinkedIn, Pinterest, Instagram, YouTube),
  • znajomość sposobów włączania portali społecznościowych do systemu kształcenia i uczenia się,
  • umiejętność tworzenia stron, grup na Facebooku, projektowania społeczności uczącej się i wzmocnienia jej pozycji,
  • umiejętność stosowania Twitter’a do zarządzania treścią,
  • umiejętność tworzenia edukacyjnej tablicy interaktywnej (przy pomocy Jamboard) oraz tablicy informacyjnej na Pinterest,
  • umiejętność tworzenia i obrabiania zawartości multimedialnej (korzystanie z programu Prezi, Snapseed, Photo Grid, Magisto, iMovie, Mentimeter).

U uczestników projektu nastąpił wzrost kompetencji personalnych, społecznych i kulturowych, zwiększyła się ich kreatywności i konsekwencja w podejmowanych działaniach. Uczestnicy wzmocnili umiejętność współpracy w zespole, zdobyli doświadczenia w międzynarodowym środowisku. Udział w projekcie pozwolił zwiększyć wiedzę w zakresie realizacji projektów międzynarodowych, poprawić kompetencje językowe, zwiększyć świadomość międzykulturową, nawiązać nowe kontakty.

Nabycie umiejętności zarządzania mediami komunikacyjnymi przyczyni się z pewnością do zwiększenia skuteczności działań każdej z organizacji, do poszerzenia grona ich odbiorców oraz uczestników działań, jak również wzmocni nowoczesny wymiar konkurencyjności organizacji poprzez aktywne uczestnictwo w przestrzeni Internetu.

Przeczytaj poprzednie artykuły na stronie