DZIELMY SIĘ TYM, CO DOBRE!

Opublikowano: 25 sierpnia 2022

Jakie znaczenie w życiu współczesnego człowieka odgrywa troska o środowisko naturalne? Czy konieczne jest kierowanie się tolerancją oraz zrozumieniem dla drugiego człowieka? Co na ten temat mają do powiedzenia młodzi Europejczycy?

W ramach projektu pn. „Together in Europe” realizowanego przez Fundację Centrum Inicjatyw Lokalnych w ramach Programu Erasmus+ Młodzież, młodzi ludzie z Polski oraz Włoch wzięli udział w 9-dniowej wymianie, która stała się okazją do poruszania ważnych dla nich kwestii. Przewodnim motywem polsko-włoskich działań były ekologia, tolerancja, prawa człowieka.
Młodzież przygotowała wspólnie scenariusz, na podstawie którego został nagrany filmik promujący mobilność dotyczący ekologii i tolerancji, czyli aspektów obok których młodzi Europejczycy nie mogą przejść obojętnie. „Segreguj śmieci, nie ludzi!” – właśnie takie hasło dociera do nas z obrazu, a jego przekaz jest niezwykle ważny. Razem w Europie to razem dla przyrody i razem dla ludzi!

W ramach działania młodzi ludzie przygotowali także prezentację podsumowująca mobilność. Wszystkie materiały upowszechniające znajdziecie poniżej. Czas się zainspirować!

Przeczytaj poprzednie artykuły na stronie