Daj od siebie 1% i zmień lokalną rzeczywistość!

Opublikowano: 5 marca 2020

Tak wiele zmienia się każdego dnia w naszym życiu. Bez zmian pozostaje natomiast obowiązek składania deklaracji podatkowej. Podatnicy mają czas do 30 kwietnia 2020 r., aby rozliczyć się za rok 2019. Warto pamiętać, że w ramach składania PIT-u mamy możliwość przekazania 1% podatku dochodowego na wybrany przez siebie cel.

Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu jest organizacją pozarządową, która wspiera aktywność i działania lokalnej społeczności na terenie powiatów myszkowskiego i zawierciańskiego. Dlatego też pragniemy zachęcić wszystkich mieszkańców z naszego regionu, którzy składają deklaracje podatkowe, aby przekazali swój 1% właśnie na naszą organizację.

To dzięki Wam od lat realizujemy wiele inicjatyw, konkursów, festynów, wspieramy osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, potencjał młodzieży oraz seniorów z naszego regionu. Wymienione działania są możliwe dzięki temu, że dajesz coś od siebie – swój 1%!

O możliwości przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu warto pamiętać również w tym roku. Dlatego też, jako Ośrodek Działaj Lokalnie wzięliśmy udział w tegorocznej edycji konkursu „Zadziałaj swoim 1%” realizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Uzyskane w ten sposób fundusze przeznaczyliśmy na zakup niezawodnych, sprawdzonych i uwielbianych przez Was gadżetów: niezastąpionych dla dorosłych i dzieci pojemników śniadaniowych, rozweselających świat baniek mydlanych oraz ekologicznych, papierowych toreb reklamowych.

By dobrze działo się w najbliższej okolicy, zadziałaj swoim 1%!

KRS Centrum Inicjatyw Lokalnych: 0000215720

Przeczytaj poprzednie artykuły na stronie