„AKTYWNY OBYWATEL” – publikacja, która inspiruje

Opublikowano: 27 grudnia 2021

Zadanie pn. „Aktywność na wagę złota” realizowane przez Fundację Centrum Inicjatyw Lokalnych w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030 powoli dobiega końca. Zwieńczeniem zrealizowanych działań oraz sposobem do dalszego inspirowania młodych ludzi jest publikacja pn. „Aktywny Obywatel”.

„Numer dedykujemy zarówno młodzieży, jak i lokalnym liderom, nauczycielom, pracownikom oświaty, którzy będą mogli zainspirować się przedstawionymi tutaj historiami. Niniejsze wydanie pozwoli poznać Wam historie młodych ludzi z powiatu zawierciańskiego, ich aktywność społeczną, polityczną, obywatelską. Dowiecie się, jak wiele można osiągnąć w życiu, dzięki posiadaniu pasji i celu” – mówi Paweł Abucki, prezes Fundacji Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu.

Poznaj historie młodych ludzi, lokalnych działaczy, nauczycieli. Każdy tekst powstał z myślą o tym, aby pokazać, że aktywność w życiu społecznym jest ważna, choć czasem trudna. Jedni inspirują innych do działania, inni potrzebują inspiracji, aby ruszyć z miejsca. „Aktywny Obywatel” spełnia obie te funkcje.

Zapraszamy do lektury!

Przeczytaj poprzednie artykuły na stronie