Aktywniejsi z każdym dniem – czas na podsumowanie

Opublikowano: 27 listopada 2020

Rozwój zawodowy i społeczny są niezwykle ważne w życiu każdego człowieka, zwłaszcza niepełnosprawnego. Zdarza się, że niepełnosprawność stanowi barierę na drodze do zdobycia miejsca na rynku pracy. Aby temu przeciwdziałać, Centrum Inicjatyw Lokalnych zorganizowało w październiku i listopadzie szereg działań, mających na celu aktywizację zawodową osób z niepełnosprawnością.

W ramach zadania pn. „Aktywniejsi z każdym dniem – działania na rzecz osób niepełnosprawnych”, uczestnicy wzięli udział w warsztatach oraz wycieczkach regionalnych. Spotkanie z doradcą zawodowym pomogło uczestnikom rozpoznać ich potrzeby i potencjał zawodowy, a także określić możliwości na rynku pracy. Podczas warsztatów komputerowych, dowiedzieli się, w jaki sposób Internet i media społecznościowe mogą być przydatne w poszukiwaniu pracy oraz na drodze do samorozwoju. Warsztaty zostały przeprowadzone zgodnie z zaleceniami sanepidu.

Z największym entuzjazmem uczestników spotkały się wycieczki regionalne. Dużo emocji wzbudziła wizyta w Muzeum Śląskim w Katowicach, a w tym wciągające kolekcje malarstwa polskiego, sztuki nieprofesjonalnej oraz fotografii artystycznej. Uczestnicy odwiedzili również Muzeum Zamkowe w Pszczynie, gdzie mieli okazję przespacerować się dawną rezydencją magnacką, a także obejrzeć unikatowe meble i przedmioty.

„Osoby niepełnosprawne, ze względu na różnego rodzaju ograniczenia, często nie mają możliwości aby w pełni rozwijać się w życiu społecznym i zawodowym, dlatego tak ważne jest wspieranie ich w tym zakresie. Chcemy podnosić ich kwalifikacje i pokazywać, że są równie wartościowi na rynku pracy. Cieszymy się, że zdążyliśmy z naszymi działaniami przed lockdownem instytucji kultury” – dodał Paweł Abucki, prezes Centrum Inicjatyw Lokalnych.

Zadanie zostało dofinansowane z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

Przeczytaj poprzednie artykuły na stronie