Laureatka Programu Stypendiów Pomostowych 2020/21

Opublikowano: 22 grudnia 2020

W życiu ważnych jest wiele rzeczy, a jedną z nich jest zdecydowanie edukacja. Dzięki Programowi Stypendiów Pomostowych, maturzyści z małych miejscowości mogą realizować swoje marzenia o zdobyciu wyższego wykształcenia i podjęciu studiów na uczelniach wyższych.

Centrum Inicjatyw Lokalnych oraz Akademia Wychowania Fizycznego i Medycznego na rzecz Rodziny i Seniorów w Łazach, udzielili swojej rekomendacji Weronice Lamch, która została stypendystką Programu Stypendiów Pomostowych 2020/21. To kolejna utalentowana osoba z powiatu zawierciańskiego korzystająca z możliwości, jakie daje Program. Stypendium o łącznej wartości 5 000 zł ułatwi jej edukację, pozwoli na zakup materiałów edukacyjnych, skorzystania z dodatkowych zajęć.

Jak mówi Paweł Abucki – prezes Centrum Inicjatyw Lokalnych: „Edukacja jest czymś, czego nikt nam nie odbierze. Warto się kształcić i korzystać z możliwości, które oferują organizacje pozarządowe, takich jak stypendia naukowo-socjalne. Takie wsparcie z pewnością pomoże młodym ludziom rozwinąć skrzydła i ułatwi im start na kolejnym etapie życia, jakim jest podjęcie nauki na uczelni wyższej”.

Weronika rozpoczęła naukę na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie na kierunku pedagogika specjalna. Trzymamy za nią mocno kciuki i życzymy powodzenia w zdobywaniu wiedzy i osiągnięć naukowych!

Program Stypendiów Pomostowych jest realizowany przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości.

 

Przeczytaj poprzednie artykuły na stronie