Kolejne dni, kolejne działania – Let’s sing it loud!

Opublikowano: 18 sierpnia 2022

Centrum Inicjatyw Lokalnych realizuje projekt pn. „Let’s sing it loud!” w ramach przyznanej akredytacji Programu Erasmus+ Młodzież. Młodzi ludzie z Polski oraz Bułgarii każdego dnia integrują się, podejmują wspólne aktywności i jednoczą w działaniu.

Ostatnie dni obfitowały w wiele działań, podczas których polsko-bułgarski zespół lepiej poznał tradycje swoich krajów. Jeszcze przed mobilnością młodzież z krajów uczestniczących przygotowała prezentacje multimedialne dotyczące kultury oraz tradycji swoich krajów ze szczególnym uwzględnieniem aspektów związanych z tańcem oraz muzyką. Natomiast spotkanie w Polsce stało się okazją do tego, aby zaprezentować przygotowane materiały, wymienić się spostrzeżeniami i podjąć dyskusję na temat tego, co łączy Europejczyków.

Poza tym uczestnicy partycypowali w warsztatach dotyczących nagrywania krótkich filmików za pomocą telefonu komórkowego. Dzięki zgłębieniu tajników w tym zakresie każdego dnia nagrywają krótkie materiały, które później znajdą się w filmiku promującym mobilność.

Wśród działań uczestników nie mogło zabraknąć również wycieczki kulturowej do Krakowa – miasta artystów i sztuki. Młodzież szukała w mieście inspiracji do stworzenia słów piosenki oraz układów choreograficznych, aby po powrocie wspólnie skupić się właśnie na tych aktywnościach.

Dla uczestników projektu „Let’s sing it loud!” bardzo ważne jest także zwrócenie uwagi na to jak ważna jest aktywność ruchowa w codziennym życiu. Dzięki niej można zachować bowiem zdrowie fizyczne oraz psychiczne, a także integrować się, poznawać nowych ludzi, zdobywać doświadczenia. Młodzież postanowiła zatem aktywnie spędzić czas nad Zalewem Porajskim, gdzie skorzystała z wodnych atrakcji. Słoneczna pogoda oraz przestrzeń zachęciły uczestników także do tego, aby w pięknych warunkach przyrody przećwiczyć opracowywaną w ostatnich dniach choreografię taneczną.

Przeczytaj poprzednie artykuły na stronie