Iluzja i rzeczywistość – naukowe wynalazki w zasięgu ręki

Opublikowano: 18 maja 2022

Norweskie przysłowie mówi, że: „tylko ten, kto wędruje, odnajduje nowe ścieżki”. Współczesny świat wymaga ciągłego doskonalenia umiejętności w różnych obszarach codziennego życia. Jest to możliwe m.in. dzięki podróżowaniu, poznawaniu nowych technologii, otwieraniu kolejnych drzwi. W tę wędrówkę wyruszyli seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łazach oraz Klubu Seniora w Łazach, którzy w ramach programu „Generacja 6.0”, IV edycja organizowanego przez Fundację BGK i realizowanego przez Centrum Inicjatyw Lokalnych, odwiedzili Muzeum Iluzji w Krakowie.

Muzeum Iluzji w Krakowie jest niezwykłym miejscem, w którym iluzja spotyka się z najnowszymi wynalazkami naukowymi oraz sztuką. Fizyka oraz optyka prezentowane są z tajemniczymi dziełami sztuki, ale również klasycznymi łamigłówkami. Seniorzy dowiedzieli się w jaki sposób działają nowoczesne wynalazki techniki, uczestniczyli w zabawach interaktywnych, przekonali się, że nowe technologie mimo, że kryją w sobie wiele tajemnic, mogą zostać przedstawione w jasny i przystępny sposób.

Podczas wizyty w Krakowie, uczestnicy mieli również okazję do tego, aby zwiedzić miasto, doświadczyć piękna i różnorodności stolicy województwa małopolskiego oraz skosztować krakowskich smakołyków. Wycieczka do Krakowa była również okazją do tego, aby podsumować projekt pn. „Nowe technologie bez tajemnic”. Seniorzy bogatsi w nową wiedzę oraz umiejętności mogą teraz bezpieczniej, bardziej świadomie i z większym zaciekawieniem odnajdywać nowe ścieżki w internetowej i technologicznej rzeczywistości!

Przeczytaj poprzednie artykuły na stronie