English time – zajęcia z języka angielskiego dla osób z niepełnosprawnością

Opublikowano: 29 października 2021

Za nami kolejne i ostatnie już szkolenie z języka angielskiego! W ramach zadania pn. „Jestem jak Ty – patrzę ponad horyzont” realizowanego przez Centrum Inicjatyw Lokalnych, odbyły się warsztaty dotyczące praktycznego używania języka angielskiego.

Podczas szkolenia uczestnicy poznali podstawowe zwroty w języku angielskim, których można używać w sytuacjach codziennych. Kursanci poznali słownictwo i zwroty z obszaru dokonywania rezerwacji hotelowych, podróży samolotowych, zakupów czy też dokonywania zamówienia w restauracji. Uczestnicy poznali również praktyczne rady dotyczące samych przygotowań do podróży i procedur z nią związanych, w tym: stosowania listy kontrolnej podczas przygotowań, ubezpieczenia się przed podróżą, wykupienia rezerwacji, wybór odpowiedniego miejsca w samolocie, odpowiednie zachowanie się i procedury na lotnisku.

Kursanci dowiedzieli się:
– jak zarezerwować pokój w zagranicznym hotelu;
– jak zapytać o drogę i udzielić odpowiedzi na to pytanie;
– co zrobić aby uniknąć stania w kolejce przy odwiedzaniu atrakcji turystycznych;
– jakiego rodzaju komunikatów oraz słownictwa używać na lotnisku;
– jakich schematów rozmowy używać podczas zakupów w sklepie i restauracji.

Osoby z niepełnosprawnością, których celem było wzmocnienie swoich kompetencji językowych zostali zaproszeni do wzięcia udziału w różnego rodzaju scenkach sytuacyjnych z podziałem na role. Szkolenie było prowadzone zarówno w języku angielskim jak i polskim, dzięki czemu kursanci mogli w łatwy i przystępny sposób posiąść niezbędną wiedzę.

Oba kursy z języka angielskiego zostały przeprowadzone przez specjalistę ds. kontaktów międzynarodowych – Piotra Jarosza.

Zadanie jest dofinansowane ze środków budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

 

 

 

 

 

 

Przeczytaj poprzednie artykuły na stronie