„Zawiercianin na obcasach” – najnowsze wydanie czasopisma!

Opublikowano: 15 grudnia 2020

Już po raz dwudziesty czwarty na lokalnym rynku ukazał się „Zawiercianin” – pismo aktywności społecznej. To wyjątkowa edycja, której bohaterkami są kobiety z powiatu zawierciańskiego.

W naszym regionie mieszka, żyje i działa wielu wspaniałych ludzi, którzy każdego dnia inspirują nas do działania. „Zawiercianin na obcasach” pozwoli lepiej poznać czytelnikom kobiety z naszego powiatu, działające na rzecz swoich miejscowości, lokalnej społeczności, kultury.

Obraz kobiet zmienił się na przestrzeni lat. Współcześnie pełnią one wiele ról, zarówno związanych z wypełnianiem obowiązków rodzinnych, jak również zawodowych. Pną się po szczeblach kariery, samodoskonalą i rozwijają swoje pasje. Bywają stanowcze, ale i z dużym wdziękiem oraz zaangażowaniem włączają się w lokalne działania.

Bohaterkami najnowszej edycji „Zawiercianina” są kobiety piastujące wysokie stanowiska. Zanużając się w lekturze, będziemy mieli okazję poznać ich zainteresowania, obszar aktywności, cele, które przyświecają im w życiu.

„Wraz z Anną Pilarczyk – burmistrz Miasta i Gminy Ogrodzieniec przeniesiemy się w jurajską scenerię i zgłębimy tajniki pracy włodarza gminy. Aneta Wieczorek –dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury we Włodowicach opowie o kreatywnej pracy kulturalnej, z kolei Edyta Grzebieluch – radna Miasta Zawiercie o tym, jak ważne są dla niej sprawy lokalnej społeczności. W dalszą wędrówkę ruszymy z Marzeną Orzoł – dyrektor Miejskiego Przedszkola im. Misia Uszatka w Porębie, która do każdego działania podchodzi z optymizmem. Trzymając się tematyki nauczania i oświaty, poznany historię nauczyciela z prawdziwego zdarzenia – Anety Mastalerz – prezes Oddziału ZNP w Zawierciu.Do malowniczej Poręby zabierze nas Karolina Ostrowska – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie. A dzięki Marcie Grzesicy – prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Chruszczobród i Chruszczobród Piaski, poznamy sielski klimat polskiej wsi. Renata Pytlarz-Kowalska – prezes ARK Agencji Pracy przeprowadzi nas przez meandry lokalnego rynku pracy. Ilona Kaczmarczyk – prezes PSS Społem Zawiercie opowie o pracy w przedsiębiorstwie spożywczym w czasie  pandemii. Z kolei Anna Sadowska – przewodnicząca Stowarzyszenia „Daj Szansę” udowodni, że w życiu warto kierować się sercem i troską o drugiego człowieka” – tak we wspólną podróż stronami „Zawiercianina”, zaprasza Paweł Abucki, redaktor naczelny pisma oraz prezes Centrum Inicjatyw Lokalnych.
Poznaj kobiecą twarz powiatu zawierciańskiego!
Elektroniczna wersja „Zawiercianina” jest dostępna w poniższym załączniku oraz na stronie www.zawiercianin.pl. Bezpłatne egzemplarze czasopisma można odebrać w biurze Centrum Inicjatyw Lokalnych przy ul. Polskiej 14 B w Zawierciu od poniedzałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:00.

Przeczytaj poprzednie artykuły na stronie