Wykłady, warsztaty, szkolenia – bo, dzięki motywacji świat się zmienia!

Opublikowano: 15 listopada 2022

Druga grupa biorąca udział w mobilności do Turcji realizowanej przez Fundację Centrum Inicjatyw Lokalnych w ramach przyznanej akredytacji wyruszyła w drogę! Kadra zarządzająca i szkoleniowa z FCIL, Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Siewierzu oraz Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku borą udział w warsztatach związanych z budowaniem motywacji w zespole, wdrażaniem gier i zabaw motywacyjnych w struktury organizacji, kompetencjami liderskimi.

Mobilność rozpoczęła się 07.11.2022 i potrwa aż do 18.11.2022 roku. Za uczestnikami już kilka aktywności, pieszych wycieczek i odkrywania tureckiej kultury. W ostatnim czasie pozyskali oni m.in. wiedzę na temat:

teorii motywacji Maslowa, która traktuje o konieczności zaspokajania podstawowych potrzeb w celu realizacji potrzeb wyższego szczebla;

roli lidera w organizacji i stylów rządzenia, w tym demokratycznego i autokratycznego;

sposobów motywowania zespołu do działania i osiągania wspólnych celów.

Motywacja w pracy i organizacji jest niezwykle ważna, ponieważ lider widząc, iż zwiększenie działań, których celem jest podniesienie motywacji pracowników przynosi lepsze efekty ich pracy, zaczyna podejmować różne sposoby wzmocnienia w nich tejże motywacji. Procesy motywacyjne są z kolei ukierunkowane na zachowanie jednostki i pozwalają osiągnąć określone, ważne dla niej rzeczy. Człowiek, który jest świadomy wyniku wykonywanych czynności może nazywać go celem. Jaki jest cel uczestników mobilności? Zdobywać coraz więcej wiedzy i przekazywać ją dalej, trzymamy kciuki!

 

Partnerem jest firma CESİM DİMEN MALİ MÜŞAVİRLİK EĞİTİM VE DANIŞMANLIK.

Numer projektu: 2021-1-PL01-KA121-ADU-000010600.

 

 

 

Przeczytaj poprzednie artykuły na stronie