Wieści z Rethymno!

Opublikowano: 12 września 2021

Fundacja Centrum Inicjatyw Lokalnych wraz z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Łazach oraz Zawierciańskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku realizuje projekt pn. „Europejska mobilność seniorów do rozwoju UTW” w ramach Programu Erasmus+ Mobilność kadry edukacji dorosłych. Za nami już kilka dni szkoleniowych realizowanych na Krecie, których wysoką jakość zapewnia partner: firma European Center in Training for Employment.

Uczestnicy z dwóch mobilności wzięli udział m.in. w:

  • szkoleniu z zakresu języka angielskiego, dzięki któremu poznali metody i techniki nauczania języka obcego;
  • szkoleniu z zakresu historii sztuki, który pozwolił im na zwiększenie swojej wiedzy w tym zakresie;
  • szkoleniu dotyczącym kreteńskiej kuchni oraz sposobu odżywiania się w Grecji i na Krecie;
  • szkoleniu poświęconemu zdrowiu oraz aktywności fizycznej wśród seniorów.

Podczas kursów uczestnicy dowiedzieli się w jaki sposób mogą lepiej przekazywać wiedzę osobom wchodzącym w skład ich organizacji, wdrażać nowe sposoby zarządzania i kierowania swoimi organizacjami na europejskim poziomie. Istotnie, posiadanie szerokiej wiedzy sprawia, że stajemy się bardziej świadomi tego co i w jaki sposób może być wykorzystywane w naszej działalności. Uniwersytety trzeciego wieku rozwijają się poprzez udział w międzynarodowych działaniach, zdobywając bezcenne doświadczenie i wiedzę.

A przed uczestnikami jeszcze kilka kolejnych kursów, w tym m.in. kurs tradycyjnych tańców kreteńskich oraz kurs malarski. Poza tym w ramach mobilności zaplanowano wycieczkę kulturową, która pozwoli uczestnikom lepiej poznać tamtejszą kulturę i obyczaje. Kreta ma tak wiele do zaoferowania – wspaniałą pogodę, pomocnych ludzi i sporo wiedzy! Jesteśmy na tak!

[/fusion_text]

Przeczytaj poprzednie artykuły na stronie