„Sztuki walki dla każdego – rozwój ciała i ducha” – zaczynamy polsko-czeską przygodę

Opublikowano: 20 lipca 2024

Fundacja Centrum Inicjatyw Lokalnych wraz z partnerem Draculino Trinec, realizują projekt pn. „Sztuki walki dla każdego – rozwój ciała i ducha” w ramach Programu Erasmus+, wymiany młodzieży. Uczestnikami działania są młodzi ludzie z Polski i Czech, którzy poprzez projekt pragną zwrócić uwagę na ważność sztuk walki w życiu młodych ludzi, dzięki którym można budować pozytywną ścieżkę rozwoju.

W ramach projektu uczestnicy biorą udział w warsztatach, treningach oraz spotkaniach integracyjnych, gdzie poznają różne style sztuk walki oraz zasad zdrowego stylu życia. Młodzież uczestniczy w zajęciach  teoretycznych, prowadzi dyskusje oraz debaty, a także spotyka się na macie, aby wzmacniać swoje umiejętności sportowe.

Uczestnicy w pierwszym dniu mobilności mieli okazję lepiej się poznać, ustalić wspólne cele oraz otworzyć na innych kulturowo rówieśników. W kolejnym dniu skupili się na realizacji warsztatów dotyczących przeglądu i analizy różnych sztuk walki. Młodzież podczas burzy mózgów z liderami, zaprezentowała swoją perspektywę i podzieliła się własnymi doświadczeniami związanymi z dotychczasowym uprawianiem sztuk walki. Następnie uczestnicy wzięli udział w zajęciach sportowych, podczas których zdobytą wiedzę teoretyczną przełożyli na praktykę.

Dzięki międzynarodowej współpracy młodzież z Polski i Czech ma okazję wymieniać doświadczenia, rozwijać swoje umiejętności oraz nawiązywać nowe znajomości. Projekt podkreśla, że sztuki walki mogą być dostępne dla każdego – niezależnie od wieku czy poziomu sprawności fizycznej – i stanowią doskonały sposób na harmonijny rozwój zarówno ciała, jak i ducha.

Mobilność jest realizowana w Zawierciu i trwa w okresie od 18.07.2024 do 26.07.2024 r.

 

Przeczytaj poprzednie artykuły na stronie