Świat Internetu – światem seniora

Opublikowano: 22 października 2017

Świat ma wiele wymiarów. Jednym z nich jest świat cyberprzestrzeni oraz Internetu. Młodzież biegle porusza się na tej płaszczyźnie, jednak ważne jest, aby także starsze osoby znały obsługę komputera oraz potrafiły poruszać się w sieci.

Artykuł „Projekt, to proces – warsztaty”, traktował o przygotowaniach prowadzonych przez mieszkańców wsi Rokitno w celu stworzenia pracowni komputerowej dla seniorów. Dziś, niegdysiejsza świetlica Zespołu Szkół Społecznych im. Jana Pawła II w Rokitnie, to prężnie działająca pracownia komputerowa, w której odbywają się warsztaty, wprowadzające uczestników w świat Internetu oraz obsługi komputera.

Projekt Gminy Szczekociny pn. „Senior w sieci”, realizowany w ramach Programu Działaj Lokalnie, przy współpracy Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu, cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Poza techniczną obsługą komputera, seniorzy uczą się obsługiwać pocztę elektroniczną, założyli własne adresy e-mailowe oraz dołączyli do portali społecznościowych. Stawiając na naukę, nie zapominają o zacieśnianiu sąsiedzkich relacji. Warsztaty odbywają się w miłej atmosferze, dzięki której światy wirtualny i realny łączą się ze sobą. Poza wiedzą, przekazywaną przez wykładowców, bezcenna okazuje się wymiana wzajemnych doświadczeń kursantów. Metodą prób i błędów odkrywają, jak wiele do zaoferowania ma im świat Internetu, ale ważne jest, by poruszając się w nim zachować bezpieczeństwo.

Umiejętność świadomego korzystania z Internetu, to cel, do którego zmierzają seniorzy z Rokitna. Niebawem kończą się warsztaty komputerowe „Senior w sieci”, a ich uczestnicy – uzbrojeni w odpowiednią wiedzę i umiejętności będą mogli bez obaw poruszać się w świecie cyberprzestrzeni.

Zadanie dofinansowane w ramach Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce.

Przeczytaj poprzednie artykuły na stronie