Regionalne spotkanie w Bogacicy dla Ośrodków Działaj Lokalnie

Opublikowano: 29 listopada 2017

Wymiana doświadczeń, spostrzeżeń oraz pomysłów ludzi, których łączy wspólna idea działania – rozwijanie aktywności lokalnych społeczności, to najlepszy sposób pozyskiwania wiedzy praktycznej.

22 listopada bieżącego roku przedstawiciele Centrum Inicjatyw Lokalnych, mieli przyjemność uczestniczyć w Spotkaniu Regionalnym Ośrodków Działaj Lokalnie, które odbyło się w Bogacicy, koło Kluczborka. Na spotkaniu zainicjowanym przez Stowarzyszenie LGD „Dolina Stobrawy” wstawili się członkowie ODL z województw małopolskiego, opolskiego oraz śląskiego, a także przedstawiciel Akadami Rozwoju Filantropii w Polsce koordynujący Program „Działaj Lokalnie” na terenie kraju – Paweł Zań.

Pogłębienie wiedzy z zakresu realizacji Programu „Działaj Lokalnie” umożliwiły między innymi wykłady: „Inicjatywy DL – kwestie księgowe, jak nauczyć inicjatywę formalności i szukania patrona, jak nauczyć ją samodzielności”, czy też „ Procedury Programu „Działaj Lokalnie”, tzn: jak wygląda nabór, zapisy umowy, współpraca z gminami, prace komisji konkursowej, współpraca z grantobiorcami oraz wymiana doświadczeń w ramach kampanii 1%”.

Oprawę oraz niepowtarzalny klimat spotkania zapewniło uczestnikom Stowarzyszenie Wsi Bogacica „Bogatalanta”, organizując warsztaty malowania ziołami oraz wytwarzania mydełek i kosmetyków naturalnych. Dodatkowo zorganizowana wycieczka do pobliskiej izby regionalnej „Chałupka Starzików”, umożliwiła przybyłym przekonanie się, jak wyglądały i w jaki sposób umeblowane były dawne śląskie domy.

Pogłębienie wiedzy merytorycznej, wymiana doświadczeń oraz kreatywnie spędzone w Bogatyni chwile są niezwykle cenne dla Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu. Dziękujemy za ten czas i mamy nadzieję, że już wkrótce znowu się zobaczymy!

Zadanie dofinansowane ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Przeczytaj poprzednie artykuły na stronie