Pora na kolejną opowieść! Warsztaty filmowe z Górą Włodowską

Opublikowano: 4 lutego 2020

Czas mija, a my chcemy opowiadać dalej! Za nami kolejne szkolenia przeprowadzone z zakresu przygotowywania krótkometrażowych filmów promocyjnych.

Udział w zajęciach wzięli tegoroczni grantobiorcy, którzy zgłosili chęć udziału w konkursie „Opowiedz” 2019 w ramach Programu „Działaj Lokalnie”. Celem konkursu jest zachęcenie grantobiorców do promowania inicjatyw wspieranych w ramach Programu i poszukiwanie atrakcyjnych sposobów na opisywanie własnych działań.

Tym razem spotkaliśmy się w świetlicy OSP Góra Włodowska z grantobiorcami z Gminnego Ośrodka Kultury we Włodowicach, grupa nieformalna: Góra Włodowska. Warsztaty przeprowadził Przemysław Pałucha – reżyser i pasjonat kina współpracujący z firmą Tower Films.

W szkoleniach uczestniczyli nie tylko dorośli, ale przede wszystkim dzieci i młodzież. Zainteresowanie tematyką tworzenia filmów przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Dzieciaki były odważne, ciekawe i chętnie stawiały pierwsze kroki przed kamerą. Podczas warsztatów, grupa opowiadała o swoim projekcie: „Wolność kocham i rozumiem – kreatywne zajęcia wzmacniające lokalny patriotyzm”, którego celem była aktywizacja lokalnej społeczności, rozwijanie pasji mieszkańców oraz utworzenie międzypokoleniowej relacji.

Dzięki udziałowi w szkoleniu grantobiorcy uzyskali wiedzę z zakresu tworzenia krótkometrażowych filmów promocyjnych, technik montażu oraz dowiedzieli się jak opublikować wideo w internecie.

Warsztaty filmowe pomogły uczestnikom stworzyć krótki reportaż filmowy dotyczący ich inicjatywy, który w pierwszym etapie zostanie oceniony przez Lokalną Komisję Konkursową. Góra Włodowska zdecydowała się na kategorię: człowiek, aby opowiedzieć o osobach, które zaangażowały się w realizację projektu.

Autorzy najlepszych prac w konkursie zostaną nagrodzeni, a ich filmiki zgłoszone  do etapu ogólnopolskiego. O wynikach etapu lokalnego poinformujemy niebawem na naszej stronie internetowej.

Działania dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

 

Przeczytaj poprzednie artykuły na stronie