POLSKO-UKRAIŃSKI FESTYN SOLIDANROŚCIOWY

Opublikowano: 16 lutego 2023

Warsztaty, zdobywanie nowej wiedzy, poznawanie lokalnego rynku pracy oraz mile spędzony czas – pomimo trwającej wciąż wojny na Ukrainie, każdy uchodźca marzy o odrobinie normalności oraz spokoju. To wszystko udało się osiągnąć podczas Polsko-Ukraińskiego Festynu Solidarnościowego zorganizowanego przez Centrum Inicjatyw Lokalnych w ramach projektu pn. „Wspólnie i odpowiedzialnie na rzecz uchodźców z Ukrainy” w ramach programu Europejski Korpus Solidarności współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Patronem wydarzenia była firma ARK Agencja Pracy zajmująca się pośrednictwem pracy i pracy tymczasowej.

Podczas wydarzenia osoby biorące udział w projekcie oraz ich rodziny, a także mieszkańcy naszego regionu mieli okazję spotkać się, zintegrować, wspólnie pośpiewać i spędzić czas w miłym, życzliwym sobie towarzystwie. Takie działania są niezwykle ważne, ponieważ pokazują jak istotne w trudnych momentach jest jednocześnie się, solidarność oraz wspólne działanie.

Festyn stał się również okazją do tego, aby lepiej poznać ukraińską kulturę i zwyczaje, a także otworzyć się na innego kulturowo człowieka. Najmłodsi przygotowali prace rysunkowe, których motywem przewodnim był Mój wymarzony świat. Specjaliści z ARK Agencji Pracy przedstawili zgromadzonym możliwości jakie daje lokalny rynek pracy, co z pewnością będzie przydatne dla ich dalszej aklimatyzacji w powiecie zawierciańskim. Dziękujemy polskim oraz ukraińskim gościom, że byliście z nami!

 

Poniżej prezentujemy także materiały promocyjne dotyczące zagadnień związanych z poszukiwaniem pracy oraz działań artystycznych jako formy wspierania dobrostanu dzieci i młodzieży, w tym prace plastyczne uczestników Festynu Solidarnościowego.

 

 

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

POBIERZ DOKUMENT

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

POBIERZ DOKUMENT

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

POBIERZ DOKUMENT

Przeczytaj poprzednie artykuły na stronie