Podsumowanie „Senioralnej akademii zdrowia”

Opublikowano: 28 września 2021

„Nikt nie jest za stary na marzenia. Tak jak marzenia nigdy się nie starzeją” – mądrość słów L.M. Montgomery potwierdziły zorganizowane przez Centrum Inicjatyw Lokalnych spotkania z seniorami z powiatu zawierciańskiego w ramach „Senioralnej akademii zdrowia”.

Uczestnicy warsztatów udowodnili, że wiek to tylko liczba, która nie przeszkadza im w zdobywaniu nowej wiedzy oraz wdrażaniu nowych, pozytywnych zmian w codziennym życiu.

Seniorzy biorąc udział w cyklu spotkań prowadzonych przez Krystynę Męcik z zakresu medycyny holistycznej oraz zdrowego odżywiania dowiedzieli się w jaki sposób komponować swoją dietę, aby zachować zdrowe ciało oraz pogodę ducha.

Niezwykle ważnym elementem spotkań były śniadania – sałatki złożone z sezonowych warzyw, ekologicznego mięsa oraz owoców. Uczestnicy projektu przekonali się, iż zdrowe jedzenie może być również smaczne, a jego przygotowanie nie wymaga skomplikowanych działań.

Prelegentka podała seniorom również przepisy na przygotowanie różnego rodzaju wód nawilżających, które dzięki niebanalnym dodatkom zyskują zarówno walory smakowe jak i zdrowotne. Poza tym zwróciła uwagę na konieczność zachowania aktywności fizycznej dostosowanej do wieku i możliwości uczestników.

„Senioralna akademia zdrowia” wskazała uczestnikom kierunek, w którym mogą podążać, aby jak najdłużej utrzymać swoje ciało i umysł w dobrej kondycji. Teraz czas na samodzielne spełnianie marzeń, bo one… nigdy się nie starzeją!

 

Przeczytaj poprzednie artykuły na stronie