Odkryj Śląskie, czyli „Znany – nieznany Śląsk oczami nastolatka”

Opublikowano: 20 października 2020

W dniach 15-16.10.2020 r. uczniowie Zespołu Szkół im. Xawerego Dunikowskiego w Zawierciu wzięli udział w dwudniowej wycieczce zorganizowanej przez Centrum Inicjatyw Lokalnych w ramach zadania pn. „Znany – nieznany Śląsk oczami nastolatka” sfinansowanego z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

Młodzież w ramach zadania zwiedziła ciekawe miejsca w Katowicach. Mimo, że stolica województwa śląskiego znajduje się całkiem blisko Zawiercia, to wciąż odsłania przed nami swoje nowe oblicze i daje możliwość zobaczenia miejsc, o których dotychczas nie mieliśmy pojęcia.

Uczniowie odwiedzili Muzeum Historii Katowic: Dział Teatralno-Filmowy, przenosząc się do niezwykłej pracowni Barbary Ptak i Stanisława Ptaka – osobowości artystycznych naszego regionu.

Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Śląskie w Katowicach i rajza szkolna po Muzeum, czyli wystawy stałe w pigułce. Uczestnicy zobaczyli najważniejsze zbiory Muzeum Śląskiego, w tym kolekcję śląskiej sztuki sakralnej oraz kolekcję sztuki teatralnej.

Z kolei drugiego dnia wycieczki, młodzież udała się do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie, który jest trzecim pod względem wielkości ogrodem zoologicznym w Polsce.

Celem wycieczki było podniesienie świadomości regionalnej oraz kompetencji kulturowych uczniów oraz ich wiedzy na temat historii i atrakcji Śląska.

Przeczytaj poprzednie artykuły na stronie