Laureatka Programu Stypendiów Pomostowych 2021/22

Opublikowano: 14 grudnia 2021

Rozpoczęcie studiów wyższych stanowi niezwykle ważny krok na drodze ku dorosłości młodego człowieka. Jest to okres usamodzielniania się, urzeczywistniania własnych marzeń oraz dążeń. To wielka zmiana, ale i szansa na osiągnięcie sukcesu.

Centrum Inicjatyw Lokalnych oraz Akademia Wychowania Fizycznego i Medycznego na rzecz Rodziny i Seniorów w Łazach, udzielili swojej rekomendacji Julii Lipskiej, która została stypendystką Programu Stypendiów Pomostowych 2021/22.

Julia jest ambitną, utalentowaną młodą osobą z powiatu zawierciańskiego, która swoją wiedzę zdobywała w II Liceum Ogólnokształcącym im. H. Malczewskiej w Zawierciu, aby teraz rozwinąć skrzydła na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na kierunku prawo. Łączna wartość stypendium na rok studiów wynosi 7 000 zł i ułatwi laureatce edukację, pozwoli na zakup niezbędnych materiałów do nauki, skorzystania z dodatkowych zajęć.

„Wybór studiów wyższych przez młodego człowieka nie jest łatwym zadaniem. Z kolei samo studiowanie to często czas rozłąki z rodzicami, dotychczasowym miejscem zamieszkania, moment, kiedy zawiera się nowe znajomości, usamodzielnia. To wielka próba dla młodej osoby wkraczającej w dorosłe życie. Dlatego też warto korzystać z możliwości, które oferują organizacje pozarządowe, takich jak stypendia naukowo-socjalne. Wsparcie to ułatwi pierwszy rok studiów, stanie się motywacją do dalszej nauki i pracy nad sobą” – mówi Paweł Abucki, prezes Centrum Inicjatyw Lokalnych.

Program Stypendiów Pomostowych jest realizowany przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości.

Przeczytaj poprzednie artykuły na stronie