Konkurs piosenki patriotycznej „W zawierciańskich sercach mieszka orzeł biały”

Opublikowano: 15 czerwca 2018

Patriotyzm jest szerokim pojęciem, a jego przejawy zmieniają się w zależności od czasu, okoliczności, uwarunkowań politycznych i kontekstu społecznego. W definicji patriotyzmu niezmiennie mieszczą się okazywanie szacunku swojemu krajowi, miastu oraz troska o dobro ojczyzny.

Centrum Inicjatyw Lokalnych, ARK Jobs Sp. z o.o. oraz Kuźnia Młodych Talentów przy wsparciu artystycznym Zbigniewa Duraja, zapraszają uczniów zawierciańskich szkół średnich do udziału w konkursie piosenki patriotycznej „W zawierciańskich sercach mieszka orzeł biały”. To świetna okazja, aby swój lokalny patriotyzm ubrać w artystyczną szatę, tworząc utwór muzyczny, tekst i śpiewając piosenkę.

Poza kształtowaniem postaw patriotycznych wśród zawierciańskiej młodzieży, konkurs „W zawierciańskich sercach mieszka orzeł biały” ma na celu upamiętnienie zbliżającego się 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na konkurs składają się dwa etapy: casting oraz finał. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września 2018 r. na kartach zgłoszeniowych, które dostarczyć można osobiście do biura Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu przy ulicy Polskiej 14 B lub wysłać na adres mailowy: cil@cil.org.pl.

Jeżeli jesteś lokalną patriotką/lokalnym patriotą, masz talent pisarski i potrafisz śpiewać lub wraz ze swoim znajomym tworzycie taki duet – zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie! Zwycięski utwór zostanie zaaranżowany i zaprezentowany publicznie. W konkursie przewidziane są również atrakcyjne nagrody, których łączna pula wynosi 800 zł.

Tak wiele historii, tradycji i piękna skrywa w sobie nasze miasto. Stwórz patriotyczną piosenkę o Zawierciu – mieście, w którym mieszkasz, uczysz się, żyjesz. Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Pełny regulamin oraz karta zgłoszeniowa dostępne są w załącznikach.

Przeczytaj poprzednie artykuły na stronie