Jeśli komentuję, to nie hejtuję – czas na dzielenie się efektami mobilności

Opublikowano: 18 lipca 2023

Współczesny świat generuje wiele niebezpieczeństw, a wiele z nich odnaleźć można w przestrzeni internetowej. Dzieje się tak m.in. dlatego, iż jest to przestrzeń dająca anonimowość, poczucie bezkarności, a jednocześnie jest jednym z głównych i ważniejszych obszarów, w których funkcjonują młodzi ludzie. Uczestnicy projektu pn. „Komentuję, nie hejtuję!” realizowanego przez Fundację Centrum Inicjatyw Lokalnych wraz z litewskim partnerem – Tavo Europa, podczas mobilności skupiali się na wypracowaniu działań, które pomogłyby młodym Europejczykom poradzić sobie z hejtem w Internecie, cyberbullyingiem, wyposażyłyby ich w wiedzę, gdzie i jak szukać pomocy.

W ramach polsko-litewskich działań powstał poradnik pn. „Komentuję, nie hejtuję!” w trzech językach: polskim, angielskim oraz litewskim. Poza tym młodzież opracowała prezentacje, które mogą stać się pomocne dla osób będących ofiarami cyberbullyingu oraz pracujących z młodzieżą. Zachęcamy do lektury wszystkich materiałów, szczególnie zaś do zapoznania się z Polish-Lithuanian Handbook I’m commenting, not hating!

Brawa dla młodzieży!

Polish-Lithuanian Handbook

Cyber Bullying Thesis Defense _ by Slidesgo1 Cyberbullying in the world prezentacja (2) Cyberbullying – how to deal with it

Cyberbullying in the world prezentacja (2)

Cyberbullying – how to deal with it

Przeczytaj poprzednie artykuły na stronie