Internet – miejsce nieograniczonego rozwoju zawodowego

Opublikowano: 20 października 2020

Kursy, szkolenia, oferty pracy – to wszystko możemy znaleźć w Internecie. Umiejętność poruszania się w sieci oraz korzystania z social mediów są dziś kluczowe w wielu zawodach. Nieustannie rozwijająca się technologia oraz wymagania na rynku pracy sprawiają, że każdy z nas powinien cały czas doskonalić się w tym zakresie.

W dniach 17-18.11.2020, Centrum Inicjatyw Lokalnych realizując zadanie pn. „Aktywniejsi z każdym dniem – działania na rzecz osób niepełnosprawnych”, zorganizowało warsztaty z zakresu poruszania się w Internecie oraz korzystania z social mediów.

Uczestnicy poznali portale oraz platformy internetowe umożliwiające zdobywanie wiedzy online oraz poszukiwanie pracy. To właśnie za pośrednictwem Internetu, coraz więcej osób szuka i znajduje pracę. Obecnie niemal każda firma posiada swoją stronę internetową oraz fanpage, na których możemy znaleźć m.in. informacje o tym, jakich poszukuje pracowników i jakie wymagania należy spełniać, aby móc aplikować na dane stanowisko.

Kompetencją przyszłości jest również umiejętność korzystania z mediów społecznościowych. Uczestnicy zadania zdobyli wiedzę na temat tego, w jaki sposób korzystać z nich w celu znalezienia pracy oraz stworzyć i prowadzić fanpage (firmy lub własny).

Podczas warsztatów została także poruszona kwestia związana z hejtem, czyli tzw. mową nienawiści/pogardy w Internecie. Uczestnicy zadania dowiedzieli się, że w polskim prawie są przepisy, które pozwalają pozwać hejterów.

Internet jest miejscem nieograniczonego rozwoju, zarówno zawodowego, jak i osobistego. Umiejętne poruszanie się w sieci oraz korzystanie z mediów społecznościowych, to kompetencje, które powinien posiadać każdy z nas, przede wszystkim osoby poszukujące pracy.

Zadanie jest dofinansowane ze środków budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

Przeczytaj poprzednie artykuły na stronie