Festyn jurajski za nami

Opublikowano: 29 września 2020

W niedzielę 27 września zorganizowano kolejny Festyn Jurajski. Organizatorem wydarzenia było Centrum Inicjatyw Lokalnych. Tym razem festyn odbył się w Podlesicach przy Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury. Uczestnicy festynu mieli okazję skosztować jurajskich specjałów m.in. od KGW Podlesice, a także wybrać się na wycieczkę po zakamarkach jaskini. Najmłodsi sprawdzili swoją wiedzę w konkursie o wiedzy o Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i konkursie plastycznym. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali drobne nagrody i upominki.

W dobre nastroje wprowadził uczestników festynu występ Kapeli Jurajskiej, a całą imprezę poprowadził DJ Domson.

Miło było przywitać również gości specjalnych, w tym Wiceministra Sprawiedliwości – Pana Michała Wójcika, Członka Zarządu Województwa Śląskiego – Panią Beatę Białowąs.

W trakcie festynu prowadzona była zbiórka na leczenie ciężko chorej 3-miesięcznej Oliwii Hyla – link do zbiórki dostępny tutaj: https://www.siepomaga.pl/oliwka

Następne jurajskie spotkanie za rok!

Festyn jurajski został dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego w ramach Wojewódzkiego Programu Aktywizacji Gospodarczej oraz Zachowania Dziedzictwa Kulturowego Beskidów i Jury Krakowsko – Częstochowskiej – Owca Plus do roku 2020.

Przeczytaj poprzednie artykuły na stronie