Dzień Zdrowia i Urody w profesjonalnym wydaniu

Opublikowano: 18 czerwca 2018

Szkoła powinna być miejscem, w którym rodzą się, dojrzewają i są realizowane inicjatywy i idee, w których holistyczne podejście do rozwoju ucznia znajduje się na pierwszym planie.

6 czerwca 2018 r. młodzież z Zespołu Szkół i Placówek im. Hugona Kołłataja w Zawierciu obchodziła Dzień Zdrowia i Urody połączony z uroczystym wręczeniem dokumentów Europass-Mobilność – potwierdzających odbyte przez nią zagraniczne praktyki zawodowe.

Uczniowie zawierciańskiej szkoły branżowej zdobywaną przez siebie wiedzę wykorzystują w praktyce i starają się podzielić nią z innymi. W ramach obchodów Dnia Zdrowia i Urody zaproszeni zostali przedstawiciele lokalnych władz i przedsiębiorstw oraz gimnazjaliści, którzy mogli skosztować zdrowych przekąsek oraz poddać się zabiegom pielęgnacyjnym. Spektakl „Zwierciadło” w wykonaniu podopiecznych Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Zawierciu oraz pokaz musztry grupy mundurowej technikum logistycznego uświetniły uroczystość.

Całościowe podejście do rozwoju i kształcenia młodzieży przez grono pedagogiczne i partnerów szkoły oraz chęć zdobywania wiedzy i doświadczenia przez uczniów, pozwoliły im na odbycie praktyk zawodowych w Niemczech. Adepci kierunków: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa, technik usług fryzjerskich oraz technik logistyk, odebrali podczas uroczystości dokumenty potwierdzające odbyte praktyki, dzięki którym rozwinęli swoje kompetencje zawodowe.

Centrum Inicjatyw Lokalnych reprezentowała Joanna Walczak –  specjalistka do spraw współpracy z partnerami społecznymi oraz pozyskiwania funduszy.

Zdrowie, uroda i wiedza. Dzięki szkołom takim, jak Zespół Szkół i Placówek im. Hugona Kołłątaja w Zawierciu, wszystkie te elementy łączą się w całość, a młodzież łącząc się ze światem realizuje swoje ambicje i zdobywa wiedzę podczas zagranicznych praktyk zawodowych.

 

Przeczytaj poprzednie artykuły na stronie