Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Jurek Myszkowski z wizytą w Żarkach

Jurek Myszkowski z wizytą w Żarkach

data dodania: 2013-10-25 10:19:30

Czy można wyobrazić sobie lepsze miejsce do zaprezentowania kolorowanki dla dzieci niż przedszkole? To właśnie w Przedszkolu Publicznym w Żarkach odbyła się w czwartek (24 października br.) konferencja prasowa poświęcona wydaniu kolorowanki „Jurek na myszkowskim szlaku przygody”.

Książeczka o przygodach Jurka Myszkowskiego, który oprowadza najmłodszych po powiecie myszkowskim, to efekt współpracy władz samorządowych, przedstawicieli lokalnego biznesu i organizacji pozarządowych. Wydawca, czyli Centrum Inicjatyw Lokalnych przy realizacji publikacji współpracowało z: Gminą Żarki, Miastem i Gminą Koziegłowy, Gminą Poraj, z właścicielami zamków w Mirowie i w Boblicach – Jarosławem i Dariuszem Laseckimi, Międzypowiatowym Bankiem Spółdzielczym w Myszkowie, Stowarzyszeniem „Podlas” i z firmą „Polimer” z Myszkowa.

- „Stworzenie kolorowanki „Jurek na myszkowskim szlaku przygody” to jeden z naszych pierwszych wydawniczych pomysłów. Mam nadzieję, że w najbliższej przyszłości uda nam się realizować podobne inicjatywy skierowane dla lokalnej społeczności, w których wraz z naszym stowarzyszeniem będą uczestniczyć inne organizacje i instytucje” - powiedział Janusz Bieńkowski, prezes Centrum Inicjatyw Lokalnych.

Następnie podziękował za zaangażowanie i wsparcie inicjatywy wszystkim Partnerom, po czym symbolicznie przekazał na ich ręce część nakładu publikacji.

- „Kolorowanka będzie świetnym materiałem, który będziemy mogli wykorzystać podczas wydarzeń szkolnych, takich jak pasowanie na ucznia. Będzie to także doskonałe narzędzie promocji naszej okolicy wśród gości z całego kraju” – oceniał burmistrz Żarek Klemens Podlejski, odbierając publikacje przeznaczone dla najmłodszych mieszkańców gminy.

W imieniu pozostałych Partnerów kolorowanki odebrali: Zofia Jakubczyk – prezes MBS w Myszkowie, Anita Garncarz – prezes Stowarzyszenia „Podlas”, Andrzej Kozłowski – kierownik Referatu Promocji Kultury i Sportu Urzędu Gminy Poraj oraz Beata Bednarczyk z Gminnej Biblioteki Publicznej w Koziegłowach.

- „Chciałabym serdecznie pogratulować pomysłodawcom. Kolorowanka edukuje i dodaje świadomości lokalnego patriotyzmu. To bardzo ważne, zwłaszcza, że współcześnie bardzo często zapomina się o tradycji na rzecz pędu za nowoczesnością” – powiedziała na zakończenie konferencji Zofia Jakubczyk, prezes Miedzypowiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie.

Ostatnim, a zarazem najważniejszym punktem konferencji prasowej było przekazanie kolorowanek dzieciom z Przedszkola Publicznego w Żarkach. – „Najmłodsi przyjęli naszą kolorowankę z uśmiechem i z zaciekawieniem, czym wystawili naszej akcji chyba najlepszą ocenę” – mówi Bartłomiej Kluszczyński z Centrum Inicjatyw Lokalnych, który poprowadził konferencję prasową.
 

Strona głównaDrukujPDF