Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Jarmark Kromołowski 2013

Jarmark Kromołowski 2013

data dodania: 2013-08-13 14:54:58

Przy pięknej pogodzie w niedzielne popołudnie odbył się w najstarszej dzielnicy Zawiercia – Kromołowie – tradycyjny jarmark. Organizatorzy zapewnili uczestnikom moc atrakcji.

Jarmark Kromołowski rozpoczął się Mszą Świętą, odprawioną w intencji mieszkańców Kromołowa, którą celebrował po łacinie ks. Mikołaj Węgrzyn. Później impreza przeniosła się na scenę plenerową pod „Pałacykiem nad Wartą” Tu zaprezentowały się zespoły Kół Gospodyń Wiejskich, Regionalny Zespół Folklorystyczny „Kromołowianie”, „Folky Band” i „Pogromcy hitów”. Nie zabrakło też muzyki dla wszystkich oraz dyskoteki z zespołem Tedi-Band.

Wśród wielobarwnych stoisk i straganów można było naprawdę przebierać. Rękodzieło artystyczne, obrazy rodzimych artystów, stoisko pszczelarzy i oczywiście cieszące się dużym powodzeniem punkty z daniami regionalnymi. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali zamki dmuchane, zjeżdżalnie i wodne atrakcje. Wśród stoisk nie zabrakło miejsca dla Centrum Inicjatyw Lokalnych z Zawiercia, które od lat wspiera działalność kromołowskiego samorządu i Towarzystwo Sympatyków Kromołowa. Panie Roksana i Monika z firmy „Zając Poziomka” wytrwale malowały maluchom buzie, kręciły fantazyjne baloniki i rozdawały cilowskie gadżety oraz wejściówki na basen ufundowane przez Park Wodny JURA w Łazach.

Dodatkową atrakcją jarmarku był XIII Turniej Piłki Nożnej Oldbojów, podczas którego licznej grupie kibiców pokazali się zawodnicy-weterani LKS Źródła Kromołów, Polski 35, Korony Kielce, Concordii Knurów.

Wszystkiemu bacznie przyglądali się Prezydent Zawiercia Ryszard Mach, Przewodniczący Rady Miejskiej – Edmund Kłósek, Radny Sejmiku Województwa Śląskiego – Witold Grim orasz radny Kromołowa – Jan Sygiet.

Organizatorami imprezy byli Miejski Ośrodek Kultury „Centrum” w Zawierciu wraz z Filią w Kromołowie, Samorząd Mieszkańców Kromołowa i Towarzystwo Sympatyków Kromołowa.
 

Strona głównaDrukujPDF