Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Festyn Jurajski

Festyn Jurajski

data dodania: 2019-08-28 15:49:44

„Festyn jurajski” to propozycja Centrum Inicjatyw Lokalnych na spędzenie aktywnego, niedzielnego popołudnia w rodzinnym gronie. Przygotowaliśmy na tę okazję liczne atrakcje, ze szczególnym uwzględnieniem kultury i tradycji naszego regionu.

Spotykamy się już 8 września o godz. 15.00 na parkingu przy sklepie Społem „Nasz Dom” w Zawierciu, ul. Paderewskiego 14.

Celem imprezy jest popularyzacja lokalnych produktów i propagowanie wiedzy na temat tradycji i dziedzictwa kulturowego naszej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Chcemy zainteresować mieszkańców lokalną historią i folklorem, dlatego zaplanowaliśmy specjalny konkurs z wiedzy o Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Nie zabraknie również lokalnych specjałów, chętni będą mogli spróbować jurajskich miodów i serów.

Ponadto, w programie jeszcze:

- warsztaty z rękodzieła,

- występ zespołu Kapela Jurajska,

- gry i zabawy animacyjne dla najmłodszych,

- konkursy z nagrodami.

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich mieszkańców regionu oraz turystów zainteresowanych kulturą i tradycją Jury. Wiele atrakcji przygotowaliśmy z myślą o najmłodszych, dlatego festyn będzie miał charakter rodzinny.

 

Festyn organizowany jest przez Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Festyn jurajski”, dofinansowanego z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego w ramach Wojewódzkiego Programu Aktywizacji Gospodarczej oraz Zachowania Dziedzictwa Kulturowego Beskidów i Jury Krakowsko – Częstochowskiej – Owca Plus do roku 2020. Celem projektu jest promowanie tradycji i dziedzictwa kulturowego Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Strona głównaDrukujPDF