Znany dziennikarz odwiedził Zawiercie - Centrum Inicjatyw Lokalnych - cil.org.pl

Pobierz darmowy program pit
KRS 0000 215 720
Pobierz program PIT za rok 2020

Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Znany dziennikarz odwiedził Zawiercie

Znany dziennikarz odwiedził Zawiercie

data dodania: 2013-09-30 14:52:20

Jak wygląda praca w wielkich redakcjach? Od czego trzeba zacząć, żeby zostać dziennikarzem? Po co dziennikarzowi telewizyjnemu umiejętność jednoczesnego słuchania i mówienia? Na te i inne pytania odpowiadał Roman Czejarek na sobotnim spotkaniu z uczestnikami projektu „Młodzieżowa Akademia Obywatelska”.

Znany dziennikarz Polskiego Radia, Telewizji Polskiej oraz TTV przybył do Zawiercia na zaproszenie Centrum Inicjatyw Lokalnych. Opowiadał młodzieży zebranej w Miejskim Ośrodku Kultury o szczegółach pracy dziennikarskiej. Spotkanie rozpoczął od historii, której sam doświadczył i na podstawie której przedstawił mechanizmy prowadzące niekiedy do przekazywania nieprawdziwych informacji w mediach. Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać wiele szczegółów związanych ze specyfiką zawodu dziennikarza oraz dowiedzieć się, od czego najlepiej zacząć, jeśli chciałoby się pracować w mediach. Roman Czejarek chętnie odpowiedział również na pytania młodzieży. Na zakończenie nasz gość otrzymał zestaw gadżetów ufundowanych przez Urząd Miasta w Zawierciu oraz Centrum Inicjatyw Lokalnych.

Było to drugie z cyklu sześciu spotkań uczestników projektu „Młodzieżowa Akademia Obywatelska” ze znanymi dziennikarzami. Pierwsze odbyło się w czerwcu – wówczas do Zawiercia przyjechał Michał Olszański. Następne spotkanie planowane jest na listopad. Projekt realizuje Centrum Inicjatyw Lokalnych. Jest on współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.
 

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy