Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Wymiana doświadczeń - drogą do sukcesu

Wymiana doświadczeń - drogą do sukcesu

data dodania: 2017-06-22 09:47:08

Dążenie do zdobywania wiedzy i szukanie nowych rozwiązań na rzecz lokalnych społeczności zainspirowało Centrum Inicjatyw Lokalnych do zaproszenia pana Mateusza Eichnera – prezesa Centrum Społecznego Rozwoju w Łaziskach Górnych na spotkanie z przedstawicielami samorządów i organizacji pozarządowych.

Celem spotkania była wymiana doświadczeń w zakresie inicjowania aktywności społecznej oraz współpracy samorządów z przedstawicielami organizacji pozarządowych w ramach programu Działaj Lokalnie.

Spotkanie zorganizowane w Hotelu Fajkier Wellness and Spa w Kroczycach zainicjował pan Paweł Abucki – prezes Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu.

„Doceniam fakt, że Mateusz Eichner znalazł czas, aby podzielić się z nami swoimi wiedzą oraz doświadczeniami. Jego historia dowodzi, że idea rodzi się z pasji do życia, chęci niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, podejmowania i wspierania lokalnych inicjatyw, ale może przekształcić się w coś więcej – w prężnie działającą organizacje, której zasięg ma wpływ na jakość życia wszystkich mieszkańców miasta”.

Pan Mateusz Eichner przybliżył sposób realizacji animacji społecznej na terenie powiatu pszczyńskiego i mikołowskiego, zasady realizacji Programu Działaj Lokalnie oraz dobre praktyki w zakresie współpracy organizacji pozarządowych z jednostkami samorządu terytorialnego. Istotnym elementem prelekcji była również wymiana doświadczeń w zakresie prowadzenia kampanii promocyjnych NGO.

Pan Mateusz Eichner swoje pierwsze projekty zaczął realizować w ramach Programu „Działaj Lokalnie” w roku 2004. „Wraz z przyjaciółmi działaliśmy, jako hobbyści. Naszym celem było i nadal jest działanie na rzecz rozwoju mieszkańców społeczności lokalnej. Początkowo wszyscy, którzy angażowali się w projekty działali na zasadzie wolontariatu. Dziś rozmiar i zakres działania organizacji pozwalają na zatrudnianie etatowych pracowników”.

Dynamizacja oraz zakres inicjatyw, które podejmuje pan Mateusz Eichner stanowią najlepszą zachętę dla przedstawicieli organizacji pozarządowych i samorządów, aby podjąć działania na rzecz poprawienia jakości życia i aktywizacji lokalnej społeczności oraz rozwoju dobra wspólnego. Organizacja wizyty Pana Mateusza Eichner była możliwa dzięki wsparciu ramach Programu Działaj lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanym przez Akademię Rozwoju i Filantropii w Polsce i Centrum Inicjatyw Lokalnych.

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy