Wyjazd do Łodzi za nami - Centrum Inicjatyw Lokalnych - cil.org.pl

Pobierz darmowy program pit
KRS 0000 215 720
Pobierz program PIT za rok 2020

Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Wyjazd do Łodzi za nami

Wyjazd do Łodzi za nami

data dodania: 2013-11-25 13:38:52

Ponad 500 przejechanych kilometrów, 10 uczestników i 2 dni – tak w liczbach można opisać pierwszy wyjazd młodzieży do Łodzi w ramach projektu „Młodzieżowa Akademia Obywatelska” realizowanego przez Centrum Inicjatyw Lokalnych. Najważniejszego nie oddają jednak cyfry – wyjazd obfitował w wiele dziennikarskich atrakcji.

Pierwszy studyjny wyjazd do Łodzi rozpoczął się na parkingu przy Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu, gdzie zebrali się uczniowie z zawierciańskich szkół biorących udział w projekcie. Trasa przebiegała przez Niegowonice, Pilicę, Żarnowiec i Rokitno koło Szczekocin, skąd zabrano pozostałych uczestników wyjazdu. Wizyta w Łodzi rozpoczęła się od udziału w XXIII Festiwalu Mediów „Człowiek w Zagrożeniu”, gdzie młodzi adepci zawodu dziennikarza spędzili pozostałą część dnia.

Drugi dzień wyjazdu studyjnego rozpoczął się od wizyty w Studenckim Radiu „Żak” – jednej z kilku w Polsce studenckich rozgłośni radiowych nadających w eterze. Uczestnicy podzieleni na dwie grupy otrzymali zadanie przygotowania kilkunastominutowych audycji tematycznych, które były nagrywane w studiu. Po obiedzie uczniowie „Młodzieżowej Akademii Obywatelskiej” odwiedzili Radio Łódź, gdzie mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o pracy dziennikarskiej od doświadczonego redaktora rozgłośni. Powrót do Zawiercia nastąpił w późnych godzinach wieczornych.

Był to pierwszy z dwóch wyjazdów dziennikarskich w ramach projektu współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Drugi wyjazd planowany jest na maj przyszłego roku, na Festiwal „Sztuka i Dokumentacja” w Łodzi.

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy