Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Wszędzie dobrze, ale w Zawierciu najlepiej!

Wszędzie dobrze, ale w Zawierciu najlepiej!

data dodania: 2017-06-14 21:12:55

Możliwość pracy w rodzinnym mieście stanowi dla wielu optymalne rozwiązanie. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Mieliśmy przyjemność wraz z Zawierciańskim Forum Pracodawców dać taką szansę młodym mieszkańcom naszego regionu.

Po raz 3 organizują konkurs „Zostańcie w Zawierciu”, w którym nagrodą główną jest płatny staż w firmie lub instytucji mieszczącej się na terenie powiatu zawierciańskiego. Konkurs jest częścią szerszego programu pt: „Kuźnia Młodych Talentów”, wspierającego rozwój kariery zawodowej młodych ludzi.

13 czerwca 2017 roku odbyło się spotkanie uczestników tegorocznej edycji konkursu „Zostańcie w Zawierciu”. Wśród wszystkich zgłoszeń wyłoniono pięć najlepszych kandydatek i kandydatów. Każdy z uczestników przedstawił charakter i specyfikę zawodu, w którym pragnąłby odbyć praktykę. Paweł Abucki – prezes Centrum Inicjatyw Lokalnych oraz Krzysztof Peroń – prezes Zawierciańskiego Forum Pracodawców poznali motywy,  jakimi kierują się aplikujący na wymarzony staż uczestnicy konkursu i odpowiadali na pytania związane z podjęciem pierwszej pracy w wybranym zawodzie.

Aktualnie trwają uzgodnienia warunków pracy z wymarzonymi pracodawcami. Wkrótce 5 młodych ludzi podejmie swoje pierwsze wymarzone wyzwanie zawodowe.

 

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy