Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Warsztaty z dziennikarstwa obywatelskiego - zakończone

Warsztaty z dziennikarstwa obywatelskiego - zakończone

data dodania: 2016-11-23 14:22:16

1

Fundacja Praca i Kariera zakończyła jedno z głównych działań w ramach projektu pn. Młodzi adepci dziennikarstwa po Jasnej Stronie Mocy, współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

 

W okresie 21.09 – 18.11.2016 zorganizowano w czterech szkołach ponadgimnazjalnych powiatu zawierciańskiego (ZS im. O. Langego, ZS im. S. Staszica, ZS im. X. Dunikowskiego oraz ZSiP im. H. Kołłataja) warsztatowe zajęcia dziennikarstwa obywatelskiego dla młodzieży, które miały na celu przeszkolenie uczestników projektu w zakresie metod i technik pracy dziennikarskiej i redakcyjnej. Uczestnicy poznali zasady pisania i redagowania, podstawy samodzielnego zbierania materiałów i informacji, gromadzenia wypowiedzi i przeprowadzania wywiadów. W każdej szkole wyłoniono 8-osobową grupę dziennikarską, która uczestniczyła w 6 trzygodzinnych spotkaniach. Zajęcia prowadził dziennikarz Patryk Drabek, mający doświadczenie w mediach lokalnych i regionalnych.

 

Miejmy nadzieje, że przekazana wiedza, podczas zrealizowanych warsztatów w zakresie dziennikarskiej profesji padła na podatny grunt i sprawi, że w przyszłości ukształtuje wspaniałych dziennikarzy, którzy będą potrafili „być, patrzeć, słuchać, uczestniczyć i myśleć”.

 

To nie koniec działań projektowych – uczniowie i uczennice stworzą w każdej szkole gazetkę oraz 2 edycje czasopisma aktywności obywatelskiej. Dodatkowo najaktywniejsi uczestnicy wezmą udział w wyjeździe studyjnym do Łodzi, który odbędzie się 8.12.2016 r.

 

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

2
3
Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy