Warsztaty pn. "Kontakt z mediami" - uczniowie szkół średnich oko w oko z kamerą - Centrum Inicjatyw Lokalnych - cil.org.pl

Pobierz darmowy program pit
KRS 0000 215 720
Pobierz program PIT za rok 2020

Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Warsztaty pn. "Kontakt z mediami" - uczniowie szkół średnich oko w oko z kamerą

Warsztaty pn. "Kontakt z mediami" - uczniowie szkół średnich oko w oko z kamerą

data dodania: 2018-06-14 09:34:41

zdjęcie: www.gostek.eu

Współczesny człowiek bez względu na to, czy jest osobą prywatną, czy  publiczną, funkcjonuje w świecie mediów i czerpie z niego informacje. W największym stopniu dotyczy to młodych ludzi, dla których cyberprzestrzeń jest ich przestrzenią.

W dniach 28.05 – 29.05.2018 r. Centrum Inicjatyw Lokalnych oraz Kuźnia Młodych Talentów we współpracy z Fundacją Regionalnej Agencji Promocji Zatrudnienia zorganizowali dla uczniów powiatu zawierciańskiego warsztaty pn. „Kontakt z mediami” – traktujące o dziennikarstwie, sposobie udzielania mediom wywiadów oraz szeroko pojętych public relations.

Zajęcia odbyły się w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Zawierciu oraz w Zespole Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach. Teoretyczno-praktyczne zajęcia poprowadził Rafał Kędziora – uznany i doświadczony dziennikarz sportowy, współpracownik oficjalnego kanału PZPN „Łączy nas piłka”. Pracował, jako dziennikarz Orange Sport i rzecznik klubu Górnik Zabrze. Kontakt z kamerą i świat mediów nie stanowią dla niego tajemnic. Z uczniami podzielił się swoją wiedzą i udzielił im wielu cennych wskazówek.

Kontakt z mediami to nie tylko możliwość obcowania z kamerą, ale szansa, aby poznać reakcje własnego organizmu w sytuacji, kiedy wystawieni jesteśmy na widok publiczny i poddani ocenie innych osób. Aby wyeliminować niepożądane reakcje konieczna jest praca przed kamerą, którą mieli okazję wykonać już uczniowie biorący udział w warsztatach „Kontakt z mediami”.

zdjęcie: www.gostek.eu
Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy