W trosce o bezpieczeństwo kobiet - Centrum Inicjatyw Lokalnych - cil.org.pl

Pobierz darmowy program pit
KRS 0000 215 720
Pobierz program PIT za rok 2020

Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » W trosce o bezpieczeństwo kobiet

W trosce o bezpieczeństwo kobiet

data dodania: 2013-10-03 14:16:05

„Poczuj się bezpieczna” – ta zachęta skierowana do kobiet jest nazwą kolejnego projektu z programu „Działaj Lokalnie”. Jest to projekt Uczniowskiego Klubu Sportowego z Ogrodzieńca.

W jego ramach 12 kobiet z regionu weźmie udział w cyklu zajęć prowadzonych przez psychologa, prawnika, policjanta oraz instruktora samoobrony. Dzięki nim kobiety zwiększą swoją świadomość na temat możliwych zagrożeń, jakie mogą je spotkać. Przede wszystkim jednak dowiedzą się, jakie podjąć działania w obliczu niebezpieczeństwa.

W związku z niskim poziomem świadomości zagrożeń, jakie niesie ze sobą mieszkanie lub przebywanie w większej aglomeracji miejskiej konieczne staje się wykształcenie podstawowych nawyków umożliwiających unikanie zagrożeń, a w skrajnych przypadkach zdolność samoobrony w takowych sytuacjach.

– „Aby czuć się zawsze bezpiecznie, należy pracować nad umiejętnością prawidłowej oceny sytuacji i szybkością refleksu. Dlatego postanowiliśmy we współpracy z Lokalną Organizacją Społeczną stworzyć projekt, który da kobietom szansę na zdobycie powyższych umiejętności i ich rozwój. W ten sposób poprawimy jakość bezpieczeństwa w naszej gminie i wzmocnimy aktywność społeczną naszych uczestniczek” – mówi Dariusz Kosiński, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego w Ogrodzieńcu.

Projekt „Poczuj się bezpieczna” jest realizowany w ramach programu „Działaj Lokalnie”. Dofinansowano go ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. W powiecie zawierciańskim obsługą programu zajmuje się Centrum Inicjatyw Lokalnych.
 

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy