Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Twórcze warsztaty Gminy Koziegłowy - tworzenie kwiatów i potraw

Twórcze warsztaty Gminy Koziegłowy - tworzenie kwiatów i potraw

data dodania: 2017-08-06 08:09:54

Zachęcenie mieszkańców miasta do wspólnego spędzania czasu może okazać się trudnym zadaniem. Każdy ma własne problemy, zadania i obowiązki, z których musi się wywiązać. Jednak przedstawienie oryginalnej propozycji na spędzenie wolnego czasu sprawia, że nawet najbardziej zabiegani znajdą czas by z niej skorzystać!

Gmina Koziegłowy wraz z początkiem lipca rozpoczęła realizację warsztatów w ramach projektu "Nasze Koziegłowy i okolice". Jest to projekt realizowany w ramach Programu Działaj Lokalnie organizowanego przez Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu.
10 lipca w MGOPK w Koziegłowach odbyły się pierwsze zajęcia z wytrwarzania kwiatów z wiór osikowych. Uczestniczki spotkania zaczynają zdobywać wiedzę i umiejętności z zakresu wykonywania tego typu rękodzieł. Finalnie powstać ma duża kwiatowa kompozycja, która uświetniać będzie plenerowe imprezy miasta.
Natomiast 18 lipca rozpoczął się cykl warsztatów pt: "Znajdź przyjemność we wspólnym gotowaniu. Spędźmy czas razem. Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza!". Miejscem spotkania był budynek OSP Mysłów. Członkinie KGW w Mysłowie skierowały swoją propozycję zarówno do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Podczas warsztatów każdy będzie mógł zgłębić tajniki kuchni regionalnej. Póki co uczestnicy poznali regionalną, choć wciąż dla wielu tajemniczą potrawę o nazwie Magulum. Prym w jej przygotowywaniu wiodła Teresa Będkowska - członkini KGW. Wszyscy dokładnie śledzili i czynnie uczestniczyli w przygotowaniach, jednak dokładną recepturę dania poznają dopiero podczas kolejnych zajęć!
 
Zadanie dofinansowane w ramach Programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu we współpracy z Akademią Rozwoju Filnatropii w Polsce.
Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy