Strażackie święto w Czatachowie - Centrum Inicjatyw Lokalnych - cil.org.pl

Pobierz darmowy program pit
KRS 0000 215 720
Pobierz program PIT za rok 2020

Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Strażackie święto w Czatachowie

Strażackie święto w Czatachowie

data dodania: 2013-06-28 12:36:31

Centrum Inicjatyw Lokalnych wsparło organizację pikniku rodzinnego, a zarazem strażackiego, który odbył się 16 czerwca w Czatachowie.

Ten dzień był szczególnie ważny dla strażaków-ochotników z tej miejscowości – jednostka wzbogaciła się o samochód marki Ford. Pojazd został poświęcony i symbolicznie oddany w ręce członków OSP po mszy św. w miejscowej kaplicy.

– „Samochód został pozyskany nieodpłatnie od zaprzyjaźnionej jednostki z Międzybrodzia Bialskiego w powiecie żywieckim. Ma bardzo niewielki przebieg – jedynie 38 tys. km, a jego wartość można oszacować na 100 tys. zł” – mówi Włodzimierz Skrzypiciel, prezes OSP Czatachowa.

Po uroczystościach strażacy wraz z mieszkańcami przeszli na plac przed remizą, gdzie odbyła się już mniej oficjalna część imprezy. Na scenie zaprezentowała się kapela „Sami Swoi”, która bawiła zgromadzonych do późnego wieczora. W przerwie w zabawie publiczność mogła posilić się słodkim poczęstunkiem i kiełbaską z grilla.
Centrum Inicjatyw Lokalnych wsparło organizację pikniku dzięki środkom pochodzącym z wpłat 1 procenta podatku dochodowego.
 

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy