Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Spotkanie z dziennikarzem Robertem Jałochą

Spotkanie z dziennikarzem Robertem Jałochą

data dodania: 2016-12-07 14:34:08

Spotkanie z dziennikarzem Robertem Jałochą - 1

W dniu 05.12.2016 r. odbyło się w ramach projektu pn. Młodzi adepci dziennikarstwa po Jasnej Stronie Mocy drugie spotkanie ze znanym i doświadczonym przedstawicielem świata mediów - Robertem Jałochą.

Dziennikarz od 2010 roku był reporterem TVN24 w Katowicach, a obecnie jest reportem Faktów TVN. Wcześniej pracował w TVP, gdzie był prezenterem Aktualności oraz przygotowywał relacje dla Wiadomości TVP1.

 

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie i uczennice z grup projektowych z 4 szkół ponadgimnazjalnych, biorących udział w projekcie – ZS im. O. Langego, ZS im. S. Staszica, ZS im. X. Dunikowskiego oraz ZSiP im. H. Kołłątaja.


Celem spotkania było nie tylko przekazanie wiedzy i doświadczenia, ale również zainteresowanie i zaintrygowanie uczestników pracą dziennikarską i redaktorską oraz ukazanie jej jako zajęcia pozwalającego na samorealizację, rozwój pasji poznawczej i podjęcie tematyki ważnej dla ogółu społeczeństwa.

 

Podczas spotkania uczestnikom projektu została przekazana wiedza „nietechniczna” dotycząca m.in. specyfiki tworzenia mediów i współpracy zespołowej, umiejętności interpersonalnych, rozpoznawania tematu i warsztatu dziennikarskiego. Robert Jałocha opowiedział uczestnikom o swojej pracy oraz pokazał liczne filmiki ze swoich telewizyjnych relacji. Reporter relacjonował wiele ważnych lub dramatycznych wydarzeń, m.in. trzęsienie ziemi w L\'aquili, Szczyt G8 we Włoszech, wypadek Robert Kubicy w rajdzie Ronde di Andora, kanonizację Jana Pawła II czy wydarzenia na Ukrainie. Robert Jałocha lubi tematy lotnicze  - podczas swojej pracy m.in. chodził po skrzydle Boeinga 737 i wchodził po drabinie do kokpitu potężnego Rusłana. Towarzyszył również himalaistom Adamowi Bieleckiemu i Jackowi Czechowi podczas zimowego wejścia na szczyt Nanga Parbat (ekspedycja „Nanga Stegu Revolution 2015/2016”).

 

Spotkanie odbyło się w ramach projektu pn. „Młodzi adepci dziennikarstwa po Jasnej Stronie Mocy”, współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Realizatorem projektu jest Fundacja Praca i Kariera.

 

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

Spotkanie z dziennikarzem Robertem Jałochą - 2
Spotkanie z dziennikarzem Robertem Jałochą - 3
Spotkanie z dziennikarzem Robertem Jałochą - 4
Spotkanie z dziennikarzem Robertem Jałochą - 5
Spotkanie z dziennikarzem Robertem Jałochą - 6
Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy