Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Spotkanie z dziennikarzem Markiem Czyżem

Spotkanie z dziennikarzem Markiem Czyżem

data dodania: 2016-11-24 08:34:47

Spotkanie z M. Czyżem - 1

W dniu 21.11.2016 r. odbyło się w ramach projektu pn. „Młodzi adepci dziennikarstwa po Jasnej Stronie Mocy” pierwsze spotkanie szkoleniowo-informacyjno-dyskusyjne ze znanym i doświadczonym przedstawicielem świata mediów – Markiem Czyżem. Dziennikarz jest byłym reporterem i prezenterem TVP, TVS i TVP Katowice, a obecnie pracuje w NOWA TV. W swojej pracy zajmuje się przede wszystkim programami informacyjnymi.

 

 


W spotkaniu uczestniczyli uczniowie i uczennice z grup projektowych z 4 szkół ponadgimnazjalnych, biorących udział w projekcie – ZS im. O. Langego, ZS im. S. Staszica, ZS im. X. Dunikowskiego oraz ZSiP im. H. Kołłątaja.

 

Wydarzenie odbyło się pod hasłem: dobry dziennikarz powinien być przede wszystkim dobrym człowiekiem”. Są to słowa znanego publicysty Ryszarda Kapuścińskiego. Podczas spotkania uczestnikom projektu została przekazana wiedza „nietechniczna” dotycząca m.in. specyfiki tworzenia mediów i współpracy zespołowej, umiejętności interpersonalnych, rozpoznawania tematu i warsztatu dziennikarskiego. Celem spotkania było nie tylko przekazanie wiedzy i doświadczenia, ale również zainteresowanie i zaintrygowanie uczestników pracą dziennikarską i redaktorską oraz ukazanie jej jako zajęcia pozwalającego na samorealizację, rozwój pasji poznawczej i podjęcie tematyki ważnej dla ogółu społeczeństwa. Dodatkowo podczas spotkania została podjęta dyskusja na temat etyki dziennikarskiej i znaczenia mediów dla kształtowania postaw prospołecznych. Uczestnicy mogli zadawać dziennikarzowi pytania na temat interesujących ich zagadnień.

 


Spotkanie odbyło się w ramach projektu pn. „Młodzi adepci dziennikarstwa po Jasnej Stronie Mocy”, współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Realizatorem projektu jest Fundacja Praca i Kariera.

 

 

  Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

 

 

 

Spotkanie z M. Czyżem - 2
Spotkanie z M. Czyżem - 3
Spotkanie z M. Czyżem - 4
Spotkanie z M. Czyżem - 5
Spotkanie z M. Czyżem - 6
Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy